Znajdziesz nas też tutaj:
fot. thesundevils.com

Transfery

Jastrzębianie kontynuują łotewski kierunek. Postawny obrońca nowym nabytkiem JKH

JKH GKS Jastrzębie obrał w zeszłym sezonie łotewski kierunek, kontraktując graczy ze wschodniej Europy. Klub z Jastrzębia-Zdroju ogłosił dziś transfer kolejnego hokeisty z tego kraju. Nowym obrońcą brązowych medalistów PHL został Gvido Jansons.

Gvido Jansons to 25-letni defensor o okazałych warunkach fizycznych. Przy wzroście 193 centymetrów waży on bowiem 93 kilogramy. Jako młody zawodnik podjął decyzję, by rozwijać swoją karierę w Stanach Zjednoczonych. Od 2017 roku przez kolejne cztery lata reprezentował Uniwersytet Stanowy Arizony, biorący udział w prestiżowych rozgrywkach akademickich NCAA.

W minionym sezonie hokeista rodem z Lipawy powrócił do Europy, wiążąc się ze szwedzkim drugoligowcem – Strömsbro IF. W trakcie rozgrywek zmienił jednak klubowe barwy, przenosząc się do czeskiego AZ-etu Hawierzów, z którym musiał przełknąć gorzką pigułkę relegacji do drugiej ligi. Co ciekawe, spotkał tam Dominika Pasia, a więc wychowanka Jastrzębskiego Klubu Hokejowego.

Jansons ma już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Wcześniej reprezentował go również na Mistrzostwach Świata szczebla U18 i U20.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się więcej na temat kształtu zespołu w przyszłym sezonie Polskiej Hokej Ligi. O miejsce między słupkami bramki ma powalczyć reprezentant Węgier – Bence Bálizs. Za zdobywanie goli odpowiedzialni mają być z kolei Mark Kaleinikovas oraz Jozef Švec.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły