zklepy.pl
Image default

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Krakowskie lodowisko przejdzie sporą modernizację. To efekt rozmów pomiędzy prof. Januszem Filipiakiem a władzami miasta. Oprócz wymiany band, dojdzie także do szeregu innych prac, które wykonywane będą etapami.

Długo trwała saga związana z remontem lodowiska Cracovii. Właściciel Comarchu i większościowy udziałowiec Cracovii, prof. Janusz Filipiak mówił nawet, że obiekt jest zdezelowany i konieczny natychmiastowy remont. W końcu jednak klub i miasto doszły do porozumienia w tej sprawie. Strony podpisały stosowny list intencyjny.

Jak podaje portal sport.lovekrakow.pl, do grudnia miasto ma wymienić bandy na lodowisku (wymóg licencyjny THL). To jednak nie wszystko. Pojawią się też nowe boksy dla zawodników i sędziów, szyby i siatki ochronne oraz drzwi wejściowe na taflę. Wymienione ma zostać także oświetlenie, system nagłośnienia i kamery nad bramkami. W planach jest także modernizacja automatyki systemu mrożenia tafli (wykonanie nowej instalacji chłodniczej płyty lodowiska wraz z dostawą kontenerowego agregatu chłodniczego). 

Realizacja zakresu będzie przeprowadzana etapamiW najbliższym czasie zostanie przeprowadzony pierwszy z etapów. Miasto czeka na pozostałą część materiałów, jakie mają być przekazane od MKS Cracovii SSA. Przetargi będą ogłaszane po skompletowaniu niezbędnych dokumentacji przetargowych. Prace będą finansowane z budżetu miasta – mówi Anna Nowosielska kierowniczka Działu Komunikacji w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie w rozmowie z portalem sport.lovekrakow.pl.

Dodajmy, że w zamian za wykonany remont lodowiska oraz stadionu piłkarskiego, Comarch odkupi od miasta 33,64% akcji w klubie Cracovia S.A.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

1 komentarz

timi 19 września 2023 at 17:46

Swoją drogą że Kraków nie chce postawić nowego lodowiska adekwatne do rangi miasta i aktualnych czasów.

Odpowiedz

Skomentuj