zklepy.pl

JKH GKS Jastrzębie w półfinale, Roman Rác katem Podhala

JKH GKS Jastrzębie zwyciężył w Nowym Targu 2:1 pieczętując awans do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Zwycięską bramkę dla jastrzębian po raz kolejny zdobył Roman Rác.

Nowotarżanie do poniedziałkowego pojedynku przystąpili z nożem na gardle, bowiem nie było już mowy o żadnym potknięciu. Porażka skutkowałaby awansem JKH GKS-u Jastrzębie do półfinału.

Zaczęło się dla gospodarzy całkiem dobrze, bo w 11. minucie “Szarotki” wykorzystały grę w liczebnej przewadze, a Patrika Nachvatala na raty pokonał Kasper Bryniczka. Później niewiele było klarownych sytuacji, za to sam mecz mógł się podobać. Gra była szybka i momentami bardzo ostra.

W drugiej tercji optyczną przewagę mieli przyjezdni, ale raz po raz dobrze interweniował Przemysław Odrobny, a przy próbie Jana Sołtysa w sukurs przyszedł mu słupek. Podhale również miało groźne okazje, ale najlepsze z nich zmarnował Siemion Babincew. To się zemściło tuż przed zakończeniem drugiej partii, bo solową akcję strzałem na dalszy słupek zwieńczył Martin Kasperlik i doprowadził do wyrównania.

Podopieczni Roberta Kalabera zdeterminowani ruszyli do ataków, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Udało im się wyjść na prowadzenie w 47. minucie, gdy strzał Romana Ráca pod pachą przepuścił Odrobny.

Podopieczni Andrieja Gusowa ofiarnie walczyli do doprowadzenia do wyrównania, a co za tym do dogrywki, ale jastrzębianie umiejętnie się bronili, rozbijając nowotarskie ataki. Podhalu nie pomogła nawet kara Dominika Pasia i JKH wygrało po raz czwarty, tym samym pieczętując awans do półfinału. Podhale natomiast uda się na wakacje.

KH Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 – Kasper Bryniczka – Alexander Pettersson, Aliaksandr Kułakou (10:42)
1:1 – Martin Kasperlik – Roman Rác, Ēriks Ševčenko (38:22)
1:2 – Roman Rác – Kamil Górny, Zackary Phillips (46:48)

Podhale: Odrobny – Mrugała, Gajor, Hiltunen, Neupauer, Pettersson – Kubat, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Jaśkiewicz, Szurowski, Babincew, Bryniczka, Kułakow – Wsół, Sulka, Wielkiewicz, Słowakiewicz, Worwa.

JKH: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimicek, Kostek, Phillips, Hovorka, Sołtys – Sevcenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Matusik, Michałowski, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:0 dla JKH GKS Jastrzębie.

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz