Kącik typerski. Czy Energa pokaże moc?

Już o godz. 18:00 rusza 13. kolejka Polskiej Hokej Ligi! Czy KH Energa Toruń po powrocie na taflę pokaże moc? Czy Zagłębie znów przegra w trzeciej tercji? Zapraszamy do obstawiania z nami!

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:30.

Do Krakowa przyjedzie przedostatni zespół ligi z Sosnowca. Cracovia w ostatnich meczach gra w kratkę, a ich poprzedni mecz z Ciarko STS-em Sanok był kompletnym nieporozumieniem. Gospodarze nie wykorzystywali znakomitych szans i przegrali 1:3. Teraz wydaje się, że czeka ich łatwiejsze zadanie, gdyż sosnowiczanie prezentują się po prostu słabo. Podopieczni Grzegorza Klicha wygrali zaledwie jedno spotkanie, a na swoim koncie mają aż 47 straconych bramek w 11 meczach. Problemy mają właściwie w każdym aspekcie gry i tylko kataklizm mógłby sprawić, że wyjadą z grodu Kraka z punktami.

Co obstawiać?

Dziś decydujemy się na ciekawą opcję, a mianowicie, że Cracovia wygra w 3 tercji. Krakowianie w trzecich tercjach spisują się przyzwoicie, cztery razy wygrywali te odsłony, dwa razy remisowali i cztery razy przegrali. Legitymują się bilansem bramkowym 9:7 w trzecich częściach gry. Trzecie tercje to natomaist pięta achillesowa Zagłębia, które na 11 rozegranych meczów, aż dziesięciokrotnie przegrywało w tej partii, a raz zremisowali 0:0 z KH Energą Toruń. Sosnowiczanie mają też fatalny bilans bramkowy w ostatnich 20 minutach meczów (2:19). Liczymy, że zła passa Zagłębia będzie trwała dalej.

Typ: Wygrana Cracovii w 3. tercji
Kurs: 1,77.

KH Energa Toruń – Ciarko STS Sanok, godz. 18:30.

Torunianie wracają na lód po dwutygodniowej pauzie. Swój ostatni mecz rozegrali 9 października, gdy przegrali 2:3 z JKH GKS-em Jastrzębie. Ciężko coś powiedzieć o formie “Stalowych Pierników”, bo dopiero we wtorek wrócili do treningów, a pełen skład zameldował się na nich w czwartek. Sanoczanie w ostatniej kolejce sprawili nielada niespodziankę i wygrali w Krakowie 3:1. Bohaterem tego spotkania był Patrik Spěšný, notabene był bramkarz KH Energi Toruń. Czech z pewnością będzie zmotytowany, aby przeciw swojemu byłemu pracodawcy pokazać się z jak najlepszej strony.

Gospodarze swoje ostatnie dwa domowe spotkania przegrali i spadli z pozycji lidera. Wciąż jednak torunianie liczą się w walce o Puchar Polski i dlatego ten mecz jest dla nich obligatoryjny do wygrania. Podobnie, jak niedzielny mecz w Sosnowcu. Oczywiście brak rytmu meczowego będzie dla podopiecznych Juryja Czucha będzie odczuwalny, ale przecież nie zapomnieli oni jak grać w hokeja. Sanoczanie zapewne postawią tradycyjnie na grę w głębokiej defensywie i kontrakatki. Spodziewamy się, że z małymi problemami, ale gospodarze zainkasują komplet punktów. Przypomnimy, że pierwszy mecz w Sanoku padł łupem Torunia 4:1.

Typ: KH Energa Toruń wygra mecz.
Kurs: 1,37.