zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Niedziela będzie należeć do gości?

Niedzielne spotkania swoich faworytów mają wśród ekip przyjezdnych. Czy bukmacherzy mają rację i gospodarze zostaną z niczym? My gramy AKO z kursem 3,19.

GKH Stoczniowiec Gdańsk – Ciarko STS Sanok, godz. 17:00.

Gdańszczanie podejmują drużynę z Sanoka. Kursy na miejscowych dziś znacznie niższe niż zazwyczaj, a to wszystko za sprawą piątkowej wygranej z Zagłębiem. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Drużyna z Sosnowca na tę chwilę jest chyba najgorszym zespołem w PHL. Stoczniowiec dał radę wykorzystać fatalną dyspozycję Zagłębia i zwyciężył po raz pierwszy. Sanoczanie ostatnie mecze mają słabe, a w piątek dostali lekcję od GKS-u Katowice (0:5). Taktycznie jednak podopieczni Marka Ziętary stoją półkę wyżej od gdańszczan.

Co obstawiać?

Pierwsze spotkanie tych ekip zakończyło się wygraną STS-u 3:1. Sanoczanie zdają sobie sprawę, że jest dla nich mecz o przysłowiowe “sześć” punktów, dlatego wyjechali nad morze już w sobotę i nocowali w jednym z gdańskich hoteli. Nie będzie, więc mowy o zmęczeniu podróżą. Dla nas faworytem tego starcia są przyjezdni, choćby dlatego, że posiadają jedną piątkę Finów, którzy w pojedynkę będą mogli przesądzić o losach pojedynku. Potrzebna jest także dobra dyspozycja Patrika Spěšnego, ale wierzymy, że Czech przypomni sobie dobre wspomnienia z Gdańska i wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności.

Typ: Wygrana Ciarko STS-u Sanok.
Kurs: 1,50.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice, godz. 18:00.

W drużynie z Nowego Targu nic nie trybi, jak powinno. Zawodzą praktycznie wszyscy, a najbardziej obcokrajowcy oraz Przemysław Odrobny. W piątek “Szarotki” doznały wstydliwej porażki 1:7 w Jastrzębiu-Zdroju. Natomiast w ekipie ze stolicy Górnego Śląska humory wyśmienite. Po słabym początku, z meczu na mecz drużyna wygląda coraz lepiej i zajmuje się ex-aequo czwartą lokatę. Szczególnie wyróżnić należy kapitana, Grzegorza Pasiuta, który w ostatnich siedmiu meczach zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów.

Co obstawiać?

Drużyna z Katowic jest niesamowicie zmotywowana, by awansować do Pucharu Polski. W tym celu trzy punkty w Nowym Targu są obowiązkiem. Przypomnijmy, że oba zespoły mierzyły się zaledwie kilka dni temu. We wtorek górą był GKS, który wygrał 2:0, a nowotarżanie zaprezentowali się mizernie. Liczymy, że “GieKSa” po raz kolejny zgarnie komplet punktów.

Typ: Wygrana GKS-u Katowice.
Kurs: 2,19.

 

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj