zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Nowy rok – stary Kapica?

Wyjątkowo, bo we wtorek gra Polska Hokej Liga. Oznacza to też dodatkowe typy! Czy w nowym roku ujrzymy stare JKH i Damiana Kapicę?

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18.

Do Nowego Targu przyjedzie lider z Jastrzębia-Zdroju, który w poprzedniej kolejce stracił swoją imponującą passę zwycięstw, którą przerwał GKS Katowice. Podhale w tym sezonie gra na miarę klubowego budżetu, nie stać ich na porządne wzmocnienia, a więc grają, czym mają. Pozwoliło to na sprawienie kilku niespodzianek, ale ten sezon dla podopiecznych Andrieja Gusowa raczej nie będzie skazany na sukces. Jastrzębie to silna ekipa, w której każda formacja może przesądzić o losach meczu i jeśli utrzymają formę z początku rozgrywek to są murowanym faworytem do złotego medalu. Spora w tym zasługa Marka Hovorki i Zackarego Phillipsa.

Co obstawiać?

Faworytem do zwycięstwa się przyjezdni, chociaż w ostatnich dniach mocno trenowali i może zabraknąć im tej świeżości. Jeśli jednak chcą utrzymać fotel lidera to muszą dziś wygrać, bo przewaga nad GKS-em Tychy to zaledwie dwa punkty. Wprawdzie w Nowym Targu w pierwszej rundzie wygrało Podhale 3:2, ale na Jastorze JKH nie pozostawiło złudzeń i triumfowało 7:1. Pamiętajmy, że Podhale zagra już bez Alana Łyszczarczyka, który w dużej mierze napędzał grę “Szarotek”. Wszystkie znaki wskazują dziś na zwycięstwo Jastrzębia, które uskrzydlone awansem do finału Pucharu Polski powinno zgarnąć w Nowym Targu komplet punktów.

Typ: Wygrana JKH GKS-u Jastrzębie
Kurs: 1,97.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia, godz. 18.

Klub z Oświęcimia nie próżnuje i w ostatnich dniach dopiął dwa znakomite transfery, co sprawia, że stali się poważnym kandydatem do gry w finale. Dzisiaj jednak zarówno Victor Bartley, jak i Gilbert Brulé nie zagrają. Sporo drużynie dało przyjście Kevina Constantine’a, który odmienił oblicze zespołu, a przede wszystkim wprowadził trochę świeżości i nowej myśli taktycznej. Dzięki temu Unia zameldowała się w finale Pucharu Polski. Po drugiej stronie barykady Cracovia, która znów przed fazą play-off dokonuje wzmocnień: David Goodwin, Darcy Murphy i Jeremy Welsh – to nazwiska, które mogą budzić podziw. Klub z Krakowa na razie zajmuje siódme miejsce, ale zapewne zacznie teraz marsz w górę tabeli.

Co obstawiać?

W drużynie gości prawdopodobnie zagrają wszyscy nowi zawodnicy, co sprawia, że mecz ten nabierze wyjątkowych rumieńców. Nie podejmujemy się wskazywania zwycięzcy, ale naszą uwagę przykuł zakład na punkt Damiana Kapicy. Wychowanek Podhala, odkąd dołączył do zespołu, w 17 meczach zdobył 21 punktów! Jest on jednym z liderów drużyny z grodu Kraka i ten jeden punkt w dzisiejszym meczu to niemal obowiązek.

Typ: Damian Kapica powyżej 0,5 punktów
Kurs: 1,40.

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj