zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Toruń i Zagłębie, niedziela zieloną będzie?

Ostatnie nasze kupony lepiej przemilczeć. W 21. kolejce wierzymy jednak w zespoły gości, które mimo iż nie są faworytem, pokuszą się o niespodziankę.

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18.

Podhale w piątek nie rozegrało meczu, gdyż wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem wśród jednego z zawodników. Na szczęście test dał wynik negatywny i dzisiejszy mecz jest niezagrożony. Podhale zmaga się jednak z brakami kadrowymi, gdyż pożegnano słabych obcokrajowców, a z kontuzjami zmagają się Fabian Kapica oraz Damian Tomasik. Ten drugi prawdopodobnie ma już sezon z głowy. Dzisiejsi przeciwnicy Podhala mają na koncie 13 porażek z rzędu, niechlubna seria, ale kiedyś musi się skończyć! Wzmocnienia Imantsem Ļeščovsem oraz Iwanem Rybczikiem w piątkowym starciu z GKS-em Katowice pokazały, że są trafione, a obaj zaprezentowali się z dobrej strony. Zagłębie ma więc kim postraszyć.

Co obstawiać?

Sosnowiczanie mimo fatalnej passy, miewają przebłyski dobrej gry. W trakcie meczu przychodzi jednak moment załamania, najczęściej w drugiej tercji, gdy wszystkie plany idą w łeb i rywale aplikują im kilka bramek. Podopieczni Grzegorza Klicha pokazali jednak, że stać ich na wyrównaną walkę, czego przykładem był choćby mecz w Nowym Targu, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dopiero rzuty karne. Owszem, faworytem są dziś “Szarotki”, ale Zagłębie powinno się postawić i nie przegra więcej niż trzema bramkami. Jeśli tak będzie to typ z ciekawym kursem zostanie rozliczony na plus.

Typ: handicap 0:3,5 na Zagłębie.
Kurs: 1,57.

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń, godz. 18:30.

W grodzie Kraka stoczą bój “Pasy” ze “Stalowymi Piernikami”. Krakowianie w piątek wygrali w Sanoku 4:2, a torunianie odpoczywali, gdyż ich mecz z Podhalem został przełożony. Podopieczni Juryja Czucha mimo przegranych w ostatnich meczach, pozostawili po sobie dobre wrażenie, gdzie zabrakło im minimalnie szczęścia do zgarnięcia kompletu punktów, choćby w Jastrzębiu-Zdroju. Cracovia również grała w kratkę i dobre występy przeplatała gorszymi. Zwiastuje to wyrównany i emocjonujący pojedynek.

Co obstawiać?

Torunianie muszą wygrać w Krakowie, jeśli chcą utrzymać czołowe miejsca w Polskiej Hokej Lidze. Na stronę Energi przemawia na pewno fakt, że mają najlepszego bramkarza ligi w swoich szeregach, a także fakt, że w 3. kolejce rozbili Cracovię przy Siedleckiego 4:0. Oba zespoły nie są jednak tymi z początku rozgrywek, ale wydaje się, że przyjezdni mają realną szansę na odniesienie zwycięstwa.

Typ: zwycięstwo KH Energi Toruń.
Kurs: 2,12.

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj