zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Zielona niedziela?

Już dziś będziemy emocjonować się meczami 7. kolejki. Warto przy tym obstawić, by coś zarobić. Jak co “dzień meczowy”, razem z fuksiarz.pl, wybraliśmy najlepsze typy na dzisiejszy wieczór z PHL.

17:00 KH Energa Toruń – GKS Tychy

W Toruniu, miejscowa KH Energa, podejmie GKS Tychy. Torunianie, po serii meczów w których punktowali, zostali pokonani na wyjeździe przez Comarch Cracovię. Po zmianie trenera, ściągnięciu kilku nowych zawodników, drużyna KH Energi Toruń wydaje się być jeszcze mocniejsza niż w zeszłym sezonie, gdzie “Stalowe Pierniki” osiągnęły najlepszy wynik od lat. Tyszanie z kolei, są po przebudowie zespołu. Wielu kluczowych zawodników pożegnało się z “piwnym miastem”. Wydaje się, że po kiepskim początku w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego, przyszła już lepsza forma. Tak przynajmniej zwiastował ostatni mecz z GKS-em Katowice, gdzie trójkolorowi pokazali się z dobrej strony. Statystyki pokazują, że od sześciu meczów tyszanie zdobyli przynajmniej trzy bramki. Naszym zdaniem dziś nie będzie inaczej. Trudno typować nam zwycięzcę, gdyż oba zespoły znajdują się w podobnej formie. Naszej szansy upatrujemy więc w bramkach.

Typ: GKS Tychy – powyżej 2.5 bramek.
Kurs: 1.83

17:00 Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia

Nad drużyną Re-Plast Unii Oświęcim nadal krążą “czarne chmury”, jednak widać promyki słońca. Kibice choć zadowoleni po dwóch kolejnych zwycięstwach, nadal mają w pamięci trzy porażki z rzędu. Oświęcimianie dotychczas u siebie wygrali tylko raz, z Zagłębiem Sosnowiec 6:2. Mecze z Comarch Cracovią nazywane są Derbami Małopolski. Wszyscy wiemy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i często przedmeczowe zapowiedzi “biorą w łeb”. Krakowianie wygrali swój ostatni mecz drużyną znajdującą się wyżej w tabeli. W piątkowy wieczór “Pasy” pokonały KH Energę Toruń. Obie drużyny dysponują bardzo dobrymi zawodnikami. W szeregach gospodarzy dobrze odnalazł się Krystian Dziubiński, a w dobrej formie wydaje się być Teddy Da Costa. Najgorzej w układance Toma Coolena wygląda obsada bramki. Zarówno Clarke Saunders jak i Robert Kowalówka nie dysponują dobrą formą. Obaj raczej nie emanują też pewnością siebie. Natomiast drużyna z Krakowa po wzmocnieniach nadal wydaje się bardzo mocna. Jednak kluczowymi postaciami są Damian Kapica i Dienis Pieriewozczikow, od których zależy najwięcej. Patrząc na statystyki z meczów z przeszłości, spotkania z udziałem obu drużyn są zwykle obfite w bramki. W ostatnich ośmiu spotkaniach nie padało mniej niż sześć bramek. Dlatego liczymy, że i tym razem nasza intuicja nas nie zawiedzie.

Typ: powyżej 5.5 bramek
Kurs: 1.93

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj