zklepy.pl
Image default

Kanada i HC Ambrì-Piotta nie wystąpią w najbliższym Pucharze Spenglera. To kolejny cios dla tradycyjnego turnieju

To już oficjalne. Reprezentacja Kanady występująca pod szyldem „Team Canada” nie pojawi się w nadchodzącym Pucharze Spenglera. To samo dotyczy również szwajcarskiej ekipy HC Ambrì-Piotta. Poprzednia edycja tego prestiżowego turnieju została odwołana ze względu na koronawirusa.

Historia Pucharu Spenglera sięga 1923 roku. Reprezentanci Kanady zjawili się w szwajcarskim Davos 26-krotnie, wygrywając 16 odsłon tej imprezy. Po raz ostatni udało im się to przy okazji poprzedniej edycji, kiedy to w finale pokonali HC Oceláři Trzyniec. Już teraz jednak wiadomo, iż nie będzie dane im obronić tego tytułu.

Po ostrożnych rozważaniach i konsultacjach lekarskich dotyczących nieustannie zmieniającej się sytuacji pandemicznej, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z Pucharu Spenglera 2021 organizowanego w szwajcarskim Davos – przekazali we wspólnym komunikacie główni działacze kanadyjskiego hokeja reprezentacyjnego.

To olbrzymi cios dla organizatorów. Puchar Spenglera 2021 ma przecież rozpocząć się już lada moment, a pierwszy mecz zaplanowano na 26 grudnia.

Nasz udział w tym prestiżowym turnieju jest długotrwałą tradycją. To dla nas rozczarowujące, że nie będziemy mogli wystąpić również i w tym roku. Uważamy jednak, iż postąpiliśmy słusznie, chroniąc zdrowia i bezpieczeństwa zawodników oraz sztabu trenerskiego i technicznego, który miał zostać desygnowany na te rozgrywki – czytamy w dalszej części oświadczenia.

To niejedyne zmiany, jakie dotknęły obsadę turnieju. Już kilka godzin po złych wieściach z Kanady, o wycofaniu się z imprezy poinformowała ekipa HC Ambrì-Piotta. W szatni szwajcarskiego ekstraligowca doszło do licznych zakażeń koronawirusem, a cała drużyna została skierowana na przymusową 10-dniową kwarantannę, która przekreśla jego szansę na udział w Pucharze Spenglera. Już teraz wiadomo, że pierwszą lukę wypełni słowacki Slovan Bratysława. Organizatorzy intensywnie pracują nad znalezieniem kolejnego zastępstwa.

Polscy fani będą mogli śledzić zmagania rozgrywane w imponującej Vaillant Arena na antenie Polsatu Sport. Resztę stawki dopełnia ekipa gospodarzy – HC Davos, Sparta Praga, Kalevan Pallo oraz Frölunda HC.

Najnowsze artykuły

Mistrzowie Polski wygrali w Cortinie mimo porażki z Herning Blue Fox

Mikołaj Pachniewski

GKS Katowice z pierwszym zwycięstwem. Cztery gole Pasiuta

Mikołaj Pachniewski

MŚ Elity: Kanada triumfuje! Łotysze z historycznym medalem

Mateusz Pawlik

Skomentuj