Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kanadyjczyk Joel Sexsmith na testach w Toruniu

20-letni Joel Sexsmith rozpoczął testy w KH Enerdze Toruń. Kanadyjski defensor ma teraz czas przekonać do siebie trenera Teemu Elomo.

Kanadyjczyk ostatnio przebywał na testach w szwajcarskim HC Lugano. Tam nie znalazł jednak dla siebie miejsca, o które teraz zamierza powalczyć w Toruniu i przekonać do siebie sztab szkoleniowy w KH Enerdze Toruń.

Sexsmith urodził się w Edmonton w prowincji Alberta. Mierzy 185 centymetrów i waży 87 kilogramów. Do tej pory grał w ligach juniorskich w swojej ojczyźnie. Ostatnie pięć sezonów spędził w Western Hockey League, jednej z trzech głównych młodzieżowych lig hokejowych należących do rozgrywek Canadian Hockey League. Tam w 88 meczach zdobył 2 bramki i dołożył do tego 12 asyst. Na ławce kar spędził 79 minut. Natomiast w klasyfikacji plus/minus wypadł na -19.

Jak udało nam się dowiedzieć, Kanadyjczyk ma teraz dwa tygodnie na przekonanie do siebie trenera Elomo. Sexsmith pojedzie z zespołem na dwa sparingi na południu Polski. Przypomnijmy, że KH Energa 1 września zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim, a dzień później w Tychach zagra z GKS-em.


betclic

Ostatnie artykuły