zklepy.pl
Image default

Rotacja wśród defensorów. MacDonald za Schausa

Nicholas Schaus nie będzie w przyszłym sezonie strzegł barw Re-Plast Unii Oświęcim. W jego miejsce biało-niebiescy pozyskali Cole’a MacDonalda, który miniony sezon spędził w afiliacyjnym zespole Carolina Hurricanes.

Przypomnijmy, że Nicholas Schaus miał powrócić na lód po rocznej przerwie. Tak się jednak nie stanie (a przynajmniej nie nastąpi to w Oświęcimiu). W bogatym CV 35-letniego defensora figurowały kluby z AHL, a także czołowych lig europejskich: norweskiej, niemieckiej, czeskiej oraz rozgrywek EBEL i KHL. W przeszłości był on najlepiej punktującym obrońcą Tipsport Extraligi. W jego miejsce pozyskano o 10 lat młodszego Kanadyjczyka – Cole’a MacDonalda.

Hokeista z Wetaskiwin dopiero wkracza w świat zawodowego hokeja. W rozgrywkach 2019/2020 zaliczył swój debiut w ECHL dla Florida Everblades, stanowiących farmę Carolina Hurricanes. W poprzednim sezonie zanotował 43 spotkania, w których zapisał na swym koncie 7 asyst. Wcześniej przez cztery lata występował z kolei w drużynie pod szyldem Uniwersytetu Św. Franciszka Ksawerego w Antigonish.

MacDonald uczył się hokejowego rzemiosła w renomowanych rozgrywkach juniorskich WHL, gdzie przez cztery lata strzegł barw Everett Silvertips. Kanadyjczyk waży 91 kilogramów przy 185 centymetrach wzrostu, a także dysponuje lewym chwytem kija. To trzeci przedstawiciel Kraju Klonowego Liścia, który będzie w przyszłym sezonie występował pod batutą Toma Coolena. Wcześniej do ekipy z grodu nad Sołą zawitali Zackary Phillips oraz Tyler Wishart.

cole-macdonald-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj