zklepy.pl
Image default

Kanadyjski duet w tym sezonie nie pojawi się na polskich taflach

Niedawno pisaliśmy o możliwym transferze do Tauron Hokej Ligi Jeana Dupuya oraz Alexandra Boivina. Według naszych informacji, zostaną oni w Lidze Azjatyckiej do końca sezonu. Oznacza to, że nie trafią w aktualnej kampanii do polskiej ligi.

Jean Dupuy i Alexandre Boivin w zeszłym sezonie byli kluczowymi zawodnikami GKS-u Tychy. Po sezonie zdecydowali się opuścić klub z „piwnego miasta” i wybrali dość egzotyczny kierunek jakim niewątpliwie jest Liga Azjatycka. Obaj grają teraz w Tohoku Free Blades. Japońska drużyna zajmuje obecnie 3. miejsce.

Mówiło się sporo o ich powrocie, a zainteresowane ich usługami były dwa kluby THL. Mowa oczywiście o PZU Podhalu Nowy Targ oraz GKS-ie Tychy. Kanadyjscy napastnicy mają znikome szanse na awans do fazy play-off w swojej lidze, dlatego więc powrót do Polski oznaczałby dla nich grę o najwyższą stawkę na koniec sezonu.

Tohoku Free Blades traci do 2. miejsca aż 14 punktów. Zaznaczmy przy tym, że do fazy play-off awansują tylko dwa zespoły z pięciu. Alexandre Boivin jest na 3. miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej. W 20 meczach zanotował 33 punkty za 15 goli i 18 asyst. Jean Dupuy dotychczas w 13 meczach zdobył 4 gole i 8 razy asystował.

Obaj jednak nie trafią ani do PZU Podhala Nowy Targ ani do GKS-u Tychy. Z informacji przez nas zebranych wynika, że Japończycy nie chcą pozwolić na odejście zawodników w trakcie sezonu, a ponadto byłoby to szkodliwe dla wizerunku japońskiego hokeja.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj