zklepy.pl
Image default

Kanadyjski sen ekipy Festiwalu Hokeja! Zwycięstwo w meczu otwarcia

Festiwal Hokeja prężnie działa, by wysłać w świat młodych adeptów, których marzeniem jest gra na najwyższym poziomie. Turniej Pee Wee 64 stanowi dla nich jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku, gdzie w Kraju Klonowego Liścia mogą powalczyć z niezwykle mocnymi rówieśnikami. W meczu otwarcia, przyjezdni znad Wisły pokazali jakość, pokonując ekipę Valley Jets 1:0 po golu Jacka Mincera!

Do tego wydarzenia podopieczni Maćka Fabiańczyka i spółki przygotowywali się od długiego czasu. Kanadyjski turniej Pee Wee od lat stanowi przetarcie dla młodych hokeistów, a wiele gwiazd NHL właśnie tu stawiało swoje pierwsze hokejowe kroki na szerszej hokejowej scenie. Dla młodych reprezentantów polskiej ekipy było to spełnienie marzeń, a także szansa do nabycia bezcennego doświadczenia.

Już pierwsze spotkanie z kanadyjską drużyną Valley Jets przyniosło im sporo radości. Pokonali oni bowiem Kanadyjczyków 1:0 po golu Jacka Mincera, który w dogrywce zdecydował się na indywidualny rajd i pomimo opieki ze strony obrońców rywala, oddał celny strzał, a krążek zatrzepotał w siatce. Warto też dodać, że bramka ta padła po podaniu Kacpra Gałczyńskiego. Sukces w pierwszym spotkaniu był bez wątpienia efektem fenomenalnej zespołowej gry, co przyczyniło się do zachowania czystego konta.

Turniej rozgrywany jest w systemie  „play-and-stay”, wobec czego każde zwycięstwo decyduje o  „być albo nie być”. Już jutro Festiwal Hokeja zmierzy się z młodzieżową ekipą Nashville Predators. Zanim tak się jednak staje, nasza polska ekipa zażyje hokeja z najwyższej półki: dziś gości bowiem na meczu NHL, gdzie Montreal Canadiens podejmują u siebie Dallas Stars.

Skład Festiwalu Hokeja na turniej PeeWee 2024:

Trenerzy i sztab szkoleniowy: Piotr Majewski, Daniel Pamula, Maciej Fabiańczyk, Przemysław Ptasiński, Aleksandra Fabiańczyk, Dariusz Fabiańczyk.

Najnowsze artykuły

Polki najlepsze w Pilźnie! Kolejny sukces Festiwalu Hokeja

Redakcja

Podwójne „final four” dla Festiwalu Hokeja! Młodzi Polacy błysnęli na międzynarodowych turniejach

Redakcja

Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski! Powrót na tron po 20 latach

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj