zklepy.pl

Kapitan na dłużej z GieKSą. Pasiut podpisał nową umowę

Grzegorz Pasiut to kolejny napastnik GKS-u Katowice, który będzie kontynuował swą karierę w klubie ze stolicy województwa śląskiego. W zeszłym sezonie był on najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole.

Pasiut związał się z katowicką ekipą w 2018 roku, gdy powrócił do Polski po dwóch latach spędzonych w Niomanie Grodno. Z miejsca wywalczył sobie status kluczowego zawodnika, przyczyniając się walnie do wywalczenia dwóch brązowych medali (2019 i 2020).

W poprzednim sezonie powiększył swój dorobek o 47 punktów (14 bramek i 33 asysty) zdobytych w 50 meczach. Nie może jednak miło wspominać finiszu minionych rozgrywek – katowiczanie ulegli w trzech spotkaniach GKS-owi Tychy w boju o najniższe miejsce na podium, wobec czego podopieczni Andrieja Parfionowa musieli obejść się ze smakiem.

W ostatnich latach stał się jednym z filarów hokejowego GKS-u. Ma olbrzymi wpływ na drużynę i to nie tylko na lodzie, ale także poza nim. Potrafi zdobywać ważne gole i notować istotne asysty, ale także być mentorem dla młodszych zawodników. Podpisanie dwuletniego kontraktu to sygnał, że Grzegorz chce się związać z naszym miastem na dobre – powiedział dyrektor hokejowej sekcji GieKSy, Roch Bogłowski.

Ofensywa katowiczan zaczyna nabierać kształtów. Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie prolongowano umowy z Patrykiem Krężołkiem i Bartoszem Fraszką, a na dniach powinien zostać ogłoszony transfer Patryka Wronki. Sporą stratą jest natomiast odejście Filipa Starzyńskiego do GKS-u Tychy. 28-letni warszawianin nie należał może do czołówki wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, lecz jego ofiarny styl i smykałka do gry w defensywie stanowiły solidną wartość dodaną.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz