Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Kevin Constantine nie jest już trenerem Re-Plast Unii Oświęcim

Kevin Constantine nie jest już trenerem Re-Plast Unii Oświęcim. Są już pierwsze doniesienia o jego następcy.

Kevin Constantine dołączył do zespołu w listopadzie i zastąpił Nika Zupančiča, który po scysji z sędziami w Toruniu, złożył dymisję ze stanowiska trenera biało-niebieskich. Jego bilans w ligowych rozgrywkach to 8 zwycięstw i 9 porażek. W fazie play-off natomiast Unia pod jego batutą wygrała dwukrotnie. Amerykanin wprowadził drużynę z Oświęcimia do finału Pucharu Polski, ale nie udało mu się go wywalczyć. Do jego zasług należy dodać fakt, że biało-niebiescy za jego kadencji byli ekipą, która najlepiej radziła sobie na lodzie podczas liczebnych osłabień.

Sezon dla oświęcimian był jednak nieudany, bo zakończył się już w ćwierćfinale, w którym biało-niebiescy musieli uznać wyższość GKS-u Katowice.

Przypomnijmy, że w jego imponującym CV znajdziemy również San Jose Sharks, New Jersey Devils, czy Pittsburgh Penguins, które trenował na przełomie wieków. Następnie karierę kontynuował na zapleczu w AHL, a także w cenionej szwajcarskiej lidze NLA (HC Ambrì-Piotta). Ostatnie 3 lata spędził natomiast w Korei Południowej.

Nazwisko nowego szkoleniowca Re-Plast Unii powinno być znane w ciągu najbliższych dni. Jednak głośno jest o przyjściu Andrieja Gusowa. Na pewno wiemy jednak, że nowemu trenerowi pomagać będzie Piotr Sarnik.

źródło: Hokej.Net
fot.: unia-oswiecim.pl

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły