zklepy.pl
Image default

Kevin Constantine nie jest już trenerem Re-Plast Unii Oświęcim

Kevin Constantine nie jest już trenerem Re-Plast Unii Oświęcim. Są już pierwsze doniesienia o jego następcy.

Kevin Constantine dołączył do zespołu w listopadzie i zastąpił Nika Zupančiča, który po scysji z sędziami w Toruniu, złożył dymisję ze stanowiska trenera biało-niebieskich. Jego bilans w ligowych rozgrywkach to 8 zwycięstw i 9 porażek. W fazie play-off natomiast Unia pod jego batutą wygrała dwukrotnie. Amerykanin wprowadził drużynę z Oświęcimia do finału Pucharu Polski, ale nie udało mu się go wywalczyć. Do jego zasług należy dodać fakt, że biało-niebiescy za jego kadencji byli ekipą, która najlepiej radziła sobie na lodzie podczas liczebnych osłabień.

Sezon dla oświęcimian był jednak nieudany, bo zakończył się już w ćwierćfinale, w którym biało-niebiescy musieli uznać wyższość GKS-u Katowice.

Przypomnijmy, że w jego imponującym CV znajdziemy również San Jose Sharks, New Jersey Devils, czy Pittsburgh Penguins, które trenował na przełomie wieków. Następnie karierę kontynuował na zapleczu w AHL, a także w cenionej szwajcarskiej lidze NLA (HC Ambrì-Piotta). Ostatnie 3 lata spędził natomiast w Korei Południowej.

Nazwisko nowego szkoleniowca Re-Plast Unii powinno być znane w ciągu najbliższych dni. Jednak głośno jest o przyjściu Andrieja Gusowa. Na pewno wiemy jednak, że nowemu trenerowi pomagać będzie Piotr Sarnik.

źródło: Hokej.Net
fot.: unia-oswiecim.pl

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj