KH Energa lepsza od Podhala. Czyste konto Möldera [WIDEO]

KH Energa Toruń pokonała TAURON Podhale Nowy Targ 4:0. Dla „Stalowych Pierników” było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza tercja niedzielnego meczu na toruńskim Tor-Torze była wyrównana. Wprawdzie inicjatywę od początku mieli miejscowi, ale dobrze dysponowany był Oskar Polak, który zatrzymał m.in. dwie próby Vadima Vasjonkina. Młody golkiper gości był już jednak bez szans, gdy w 9. minucie wynik otworzył Patryk Kogut.

Chwilę później prowadzenie KH Energi mógł podwyższyć Michał Zając, ale ten w sytuacji sam na sam z Polakiem tylko obił słupek. Więcej bramek w pierwszej tercji już jednak nie wpadło.

W drugiej odsłonie mocniej zaatakowali hokeiści z Torunia, co dało efekt w postaci trafienia Kamila Kalinowskiego, który został znakomicie obsłużony przez Lauriego Huhdanpę. Przewaga miejscowych rosła z minuty na minutę, jednak ich akcje były zbyt koronkowe, przez co krążek nie chciał znaleźć drogi do siatki.

Okazje do zdobycia kontaktowej bramki mieli goście. Najbliżej tego był Łukasz Siuty, który trącił krążek po dograniu Bartłomieja Neupauera, ale guma minimalnie minęła słupek. To się zemściło i w 39. minucie, po sporym zamieszaniu, trzecią bramkę dla torunian zdobył Mikałaj Syty.

W trzeciej tercji zbyt wielu emocji nie było. „Stalowe Pierniki” kontrolowały przebieg meczu i nie pozwalały nowotarżanom na rozwinięcie skrzydeł. Czwartego gola dołożył Aleksandr Rodionow, który w swoim stylu przymierzył z niebieskiej.

Wynik do końcowej syreny już się nie zmienił i torunianie odnieśli drugie zwycięstwo w ten weekend. Trzecie czyste konto utrzymał Conrad Mölder.

KH Energa Toruń – TAURON Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
1:0 – Patryk Kogut – Aleksandr Rodionow (08:40),
2:0 – Kamil Kalinowski – Lauri Huhdanpää, Vadim Vasjonkin (23:29),
3:0 – Mikałaj Syty – Robert Karczocha, Michał Zając (38:02),
4:0 – Aleksandr Rodonow – Robert Karczocha, Aleksandr Szkrabow (47:56)

KH Energa: Mölder – Kuraszow, Szkrabow; Vasjonkin, K. Kalinowski, Huhdanpää – Szkodienko, Jaworski; Kogut, Arrak, M. Kalinowski – Kozłow, Rodionow; Syty, Karczocha, Limma –  Schafer, Kurnicki; Dołęga, Rożkow, Zając.
Trener: Jussi Tupamäki.

Podhale: Polak – Volráb, Jelszański; B. Wsół, Bryniczka, Wielkiewicz – Tomasik, Mrugała; Worwa, Neupauer, Siuty – P. Wsół, Sulka; Bochnak, F. Kapica, Saroka  – Kamieniecki, K. Malasiński, T. Kapica, J. Malasiński.