zklepy.pl
Image default

KH Energa pokonuje Unię! Niespodzianka na Tor-Torze

Zakończyło się spotkanie w Toruniu, gdzie miejscowa KH Energa podejmowała Re-Plast Unię Oswięcim w ramach osiemnastej kolejki zmagań w Tauron Hokej Lidze. Gospodarze dość niespodziewanie pokonali oświęcimian wynikiem 4:3. Dwie bramki dla torunian zdobył Daniła Larionovs.

Środowe spotkanie rozpoczęło się udanie dla gości. Już po jedenastu minutach Unia prowadziła wynikiem 2:0. Wynik spotkania otworzył w czwartej minucie Erik Ahopelto, a siedem minut później rezultat podwyższył Krystian Dziubiński. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry straty zmniejszył Mirko Djumic.

Kolejne dwadzieścia minut z pewnością należały do byłego finalisty Pucharu Polski. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Daniła Larionovs, który ładnymi strzałami pokonał bramkę strzeżoną przez Lundina. KH Energa z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcała, lecz nie udało jej się zdobyć kolejnego trafienia w drugiej tercji.

Mówi się, że co się odwlecze to nie uciecze, i torunianie podwyższyli prowadzenie na samym początku trzeciej odsłony. Riku Tiainen po podaniu od Atte Huhteli mocnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla toruńskiej drużyny. Jedenaście minut później nadeszła odpowiedź Unii, przez co na Tor-Torze zrobiło się gorąco. Mimo wszystko medalistom rozgrywek nie udało się zremisować, przez co podopieczni Juhy Nurminena mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (1:2, 2:2, 1:1)

0:1 – Ahopelto – Karjalainen, Heikkinen (04:39)
0:2 – Dziubiński – Sadłocha, Bezuska (11:14)
1:2 – Djumic – Larionovs (17:56)
2:2 – Larionovs – Sozanski (25:15)
3:2 – Larionovs – Fjodorovs (39:54)
4:2 – Tiainen – Huhtela, Syty (41:32)
4:3 – Olsson-Trkulja – Diukow, Ackered (52:26)


TKH: Pohjanoksa – Sozanski, Gimiński; Larionovs, Fjodorovs, Djumić – Behm, Zieliński; Syty, Huthela, Tiainen – Jaworski, Schafer, Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Kurnicki; Wenker, Baszyrow, Maćkowski, Prokurat. Trener: Juha Nurminen.

Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupancic.

Najnowsze artykuły

Podwójne „final four” dla Festiwalu Hokeja! Młodzi Polacy błysnęli na międzynarodowych turniejach

Redakcja

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

Skomentuj