Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

KH Energa Toruń bez trenera! Jussi Tupamäki zrezygnował

Jussi Tupamäki nie jest już trenerem KH Energi Toruń. 44-letni szkoleniowiec zdecydował się rozwiązać kontrakt z toruńskim klubem.

Tupamäki do Torunia trafił w zeszłym roku. Pod jego wodzą “Stalowe Pierniki” dotarły do finału Pucharu Polski, natomiast w ćwierćfinale PHL po zaciętej walce odpadły z JKH GKS-em Jastrzębie. W sezonie zasadniczym torunianie pod jego wodzą wygrali 20 z 40 meczów, zdobywając 58 punktów, zajmując 6. miejsce.

Fin zdecydował się rozwiązać kontrakt z toruńskim klubem, choć ten ważny był jeszcze przez rok. Prezes Bogdan Rozwadowski nie załamuje jednak rąk i już ma dwóch kandydatów do objęcia posady trenera KH Energi. Co ciekawe, obaj pochodzą z Finlandii. Prezes toruńskiego klubu chce kontynuować podążanie fińską szkołą szkoleniową.

Jest to decyzja podyktowana tylko i wyłącznie względami rodzinnymi – powiedział na łamach klubowej strony fiński trener.

Toruńscy hokeiści dziś rozpoczynają przygotowania do kolejnych rozgrywek. Zainaugurowali oni letnie przygotowania do sezonu pod okiem trenera Łukasza Podsiadły.

Z naszych informacji wynika, że bardzo możliwa jest również całkowita przebudowa składu, a żaden z obcokrajowców, który w poprzednim sezonie reprezentował klub z Torunia, nie zagra w nim w nadchodzących rozgrywkach.

Ostatnie artykuły