Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

KH Energa Toruń bez trenera. Pożegnanie z Czuchem

Juryj Czuch nie będzie już trenerem KH Energi Toruń. Kontrakt z białoruskim szkoleniowcem wygasł 31 marca i nie zostanie przedłużony.

Toruński klub informację tę podał do wiadomości za pośrednictwem swojego profilu na facebooku (pełny wpis poniżej). Wynika z niego, że zarząd toruńskiego klubu nie był zadowolony z polityki, jaką obrał białoruski trener – zbyt duża liczba obcokrajowców. Drużyna z grodu Kopernika zamierza postawić w większej mierze na swoich wychowanków i zawodników krajowych.

Czuch w Toruniu pracował od sezonu 2017/2018. Z ówczesną Nestą Mires wywalczył awans do PHL, a w naszej ekstralidze w kolejnych sezonach zajmował ze “Stalowymi Piernikami” 6., 8. i 5. miejsce. Energa w ubiegłym sezonie zagrała także w półfinale Pucharu Polski po raz pierwszy od 12 lat.

Szefostwo toruńskiego klubu prowadzi poszukiwania i rozmowy z następcami Białorusina. Z naszych informacji wynika, że nowym trenerem toruńskiego zespołu również będzie obcokrajowiec. Były szkoleniowiec “Stalowych Pierników” jest natomiast na etapie poszukiwania nowego pracodawcy.

https://www.facebook.com/torunskihokej/posts/3940100442713250

 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły