zklepy.pl
Image default

KH Energa Toruń. Kluczowa decyzja coraz bliżej, będą roszady w składzie

Hokeiści KH Energi Toruń przebywają na urlopach, a kibice z grodu Kopernika zastanawiają się, jak będzie wyglądać kadra zespołu w nadchodzącym sezonie oraz kto będzie prowadził toruńskich hokeistów.

KH Energa Toruń – kto trenerem?

Toruńscy zawodnicy przebywają obecnie na urlopie i do treningów wrócić mają 16 maja. Wtedy rozpoczną letnie przygotowania do rozgrywek 2022/2023. Fani klubu z grodu Kopernika zadają sobie pytanie, kto prowadzić będzie ich ulubieńców? Ważny kontrakt w Toruniu ma trener Jussi Tupamäki, ale w ostatnich tygodniach jego posada nie była pewna z uwagi na sprawy osobiste. Według naszych informacji, Fin ma zostać w Toruniu i dalej prowadzić „Stalowe Pierniki”. Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona, bowiem ma on oferty z innych klubów, a całe zamieszanie powinno wyjaśnić się po MŚ dywizji IB w Tychach.

Kto odejdzie, kto zostanie?

Do roszad dojdzie jednak na pozycji hokeistów. Z klubem pożegnać się mają: Robert Arrak oraz Conrad Mölder. O ile pierwszy z nich jest rozchwytywany po bardzo dobrym sezonie (był najlepszym zawodnikiem), a także wyróżnia się na MŚ dywizji IB, o tyle Mölder nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje. Szefostwo KH Energi Toruń pożegnać się ma także z rosyjskimi i białoruskimi hokeistami. Pierwszy z nich, Jegor Szkodienko już pożegnał się z kibicami . Oznacza to, że klub z Torunia opuści łącznie aż 9 zawodników zza wschodniej granicy.

Klub z Torunia jest za to bliski porozumienia z Laurim Huhdanpą oraz Henrim Limmą. Obaj fińscy skrzydłowi pozostawili po sobie dobre wrażenie i byli kluczowymi postaciami KH Energi. Nic zatem dziwnego, że znaleźli uznanie w oczach prezesa Rozwadowskiego, który chce zatrzymać ich w drużynie.

Toruński zespół po raz kolejny czeka zatem przebudowa, których w ostatnich latach nie zabrakło. W klubie nie próżnują i szukają zawodników, którzy wzmocnią zespół. Naturalnym wydaje się kierunek północny, stąd w grodzie Kopernika spodziewać się możemy kolejnych fińskich i estońskich zawodników.

Przypomnijmy, że wcześniej swój rozbrat ze „Stalowymi Piernikami” zapowiedzieli Jarosław Dołęga oraz Bartosz Skólmowski, którzy zawiesili łyżwy na kołku. Kontrakty przedłużyli z kolei Adrian Jaworski oraz Mateusz Zieliński, a także Michał Zając, Mateusz Studziński oraz Eryk Schafer.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj