Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

KHL wstrzymuje rozgrywki. Powód? Koronawirus

Kontynentalna Hokejowa Liga wstrzymuje rozgrywki. Powodem jest oczywiście koronawirus. 

Władze ligi KHL zdecydowały się na taki krok w związku z zatrważającym wzrostem pozytywnych testów wśród członków drużyn. Tylko od wczoraj przybyło aż 60 osób zakażonych koronawirusem, w tym 27 zawodników. Łącznie odnotowano już 171 pozytywnych testów PCR, z których aż 124 dotyczyło hokeistów.

Mecze odbędą się jeszcze w czwartek i piątek (łącznie mają odbyć się 4 mecze), a po nich nastąpi przerwa w rozgrywkach, która potrwa od 15 do 21 stycznia. Liga do gry ma powrócić 22 stycznia. To efekt wysokiej zaraźliwości wirusa, wzrostu liczby zakażeń oraz drużyn odsyłanych na kwarantannę.

Naszym głównym celem na czas pandemii jest zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom i kibicom – to się nie zmienia. W ostatnich dniach gwałtownie wzrosła liczba zakażeń wśród drużyn, a wiele osób wykazuje objawy choroby. W porozumieniu z klubami zawieszamy rozgrywki w najbliższych dniach, by zapobiec pogorszeniu sytuacji. Przełożone mecze odbędą się w trakcie przerwy olimpijskiej, wkrótce opublikujemy pełny terminarz – powiedział w oświadczeniu prezydent KHL, Aleksiej Morozow

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły