zklepy.pl
Image default

Kolejna kontuzja Kuczerowa. Jak długo nie zagra rosyjski gwiazdor?

Nikita Kuczerow po raz kolejny kontuzjowany. Gwiazdor Tampa Bay Lightning oraz reprezentant Rosji został wykluczony z gry na bliżej nieokreślony czas po urazie, jaki odniósł w starciu z Washington Capitals.

Podczas sobotniego meczu Washington Capitals i Tampa Bay Lightning w trzeciej tercji doszło do niezbyt groźnie wyglądającego zderzenia pomiędzy Nikitą Kuczerowem a zawodnikiem gospodarzy – Garnetem Hathawayem. Po tym incydencie rosyjski napastnik momentalnie złapał się w okolice pachwiny i z wielkim bólem, bardzo wolno udał się w stronę szatni Lightning. Do końca meczu nie zobaczyliśmy już go na tafli.

Jak powiedział Jon Cooper – trener obrońców Pucharu Stanleya – dopóki nie będą znane oficjalne wyniki badań, nie wiadomo kiedy znów zobaczymy Kuczerowa na lodzie. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko, gdyż został wpisany na listę długoterminowo kontuzjowanych. Poprzedni cały sezon regularny Nikita Kuczerow spędził lecząc operowane w przerwie między sezonami biodra. Pojawił się dopiero na pierwszy mecz play-offów i z miejsca stał się kluczową postacią Lightning. W 23 meczach zdobył 8 goli oraz zanotował 24 asysty, a także został sklasyfikowany na drugim miejscu w kategorii na najlepszego zawodnika play-offów.

Bartłomiej Puk

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj