zklepy.pl
Image default

Kolejna korekta w Oświęcimiu. Dudás za Łoginowa

Działacze Re-Plast Unii Oświęcim zdecydowali się na dokonanie kolejnej korekty w defensywie klubu. Z drużyną pożegnał się Aleksandr Łoginow, a w jego miejsce pozyskano Jessego Dudása.

33-letni Węgier urodzony w kanadyjskim St. Albert w poprzednim sezonie odbył roczny rozbrat z hokejem. Jego ostatnim klubem był czeski ekstraligowiec HC Witkowice, do którego przeniósł się z węgierskiego DVTK Jegesmedvék, występującego wówczas na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Słowacji.

Dudás pierwsze hokejowe kroki stawiał w Kanadzie, gdzie szkolił swe umiejętności w renomowanych rozgrywkach juniorskich WHL. W 2006 roku został wybrany w Drafcie NHL przez Columbus Blue Jackets z numerem 159. (6. runda). Nie udało mu się przebić do najlepszej ligi świata, choć zanotował występy w afiliacyjnych klubach z ECHL.

W 2014 roku zdecydował się na transfer w rodzinne strony. W dwóch pierwszych sezonach rozegranych dla ekipy z Miszkolca dwukrotnie został najlepiej punktującym defensorem węgierskiej ekstraligi, a następnie przeniósł się do fińskiego TPS. Tam jednak wystąpił w zaledwie jednym meczu w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów, a następnie powrócił do jego rodzimej ligi.

W sezonie 2018/2019 roku wraz z MAC Újbuda występował w słowackiej ekstralidze, gdzie w klasyfikacji kanadyjskiej pośród defensorów uplasował się na drugiej pozycji. Warto dodać także, że od czasu powrotu do Europy regularnie reprezentował drużynę narodową Węgier.

Aleksandr Łoginow to kolejny zawodnik, który nie zagrzał długo miejsca przy Chemików 4. Wcześniej z klubem pożegnał się Nicholaus Schaus, którego zastąpiono Cole’em MacDonaldem.

Powodem jego odejścia jest niewłaściwe przygotowanie do sezonu, o czym na oficjalnej stronie klubu wspomniało szefostwo Unii Oświęcim.

Po ostatnim sezonie wyciągnęliśmy wnioski i w kontraktach znalazła się klauzula, dzięki której możemy rozwiązać umowy z zawodnikami w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, gdy gracz nie jest odpowiednio przygotowany do sezonu, a po drugie gdy zataił poważne problemy zdrowotne. Okazało się, że Aleksandr nie jest przygotowany do sezonu tak, jak oczekiwalibyśmy.

jesse-dudas-cardKliknij, by powiększyć.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj