zklepy.pl
Image default

Kolejne mecze w 1 lidze PALH – już za nami. Mamy niespodzianki!

Ostatni weekend przyniósł nam kolejne emocje w postaci wielu bramek w meczach 1 ligi PALH.

Zacznijmy od przybliżenia Państwu meczu w Krakowie w którym drużyna HC Humbaki Kraków zmierzyła się z drużyną Sielec Sosnowiec.

Sosnowiczanie swój pierwszy mecz ligowy wygrali z trudnym rywalem (Wojownicy Oświęcim), to też przyjechali do Krakowa z zamiarem zgarnięcia kolejnych 3 punktów na swoje konto.

Inne plany miała za to drużyna Humbaków, która ostatni swój mecz dość wyraźnie przegrała w Katowicach i chciała szybko zapomnieć o swoim ligowym “falstarcie”.

Mecz odbył się w sobotę 21.10.2023r o godz. 20:30 na lodowisku im. Rocha Kowalskiego, przy ulicy Siedleckiego 7 w Krakowie. 

Sędzia rzuca pierwszy krążek do rozpoczęcia meczu… i tutaj szok ! Padła najszybsza bramka w historii naszej ligi. Sielec Sosnowiec strzela w 8 sekundzie meczu (!) za sprawą Bartosza Cieplińskiego. Kibice zgromadzeni na trybunach w ciszy przecierali oczy ze zdumienia. Humbaki ponownie zaliczają “falstart”, tym razem z wejściem w mecz.

Kto śledzi nasze zmagania od dłuższego czasu, ten wie, że Humbaki to bardzo doświadczona i niezwykle zawzięta drużyna. Otrząsneli się z pierwszego szoku na lodzie i w 3 min. 49 sek. meczu doprowadzili do remisu 1:1. Na listę strzelców wpisał się Mikita Ramankou

1 tercja kończy się remisem 1:1 i wszystko jest jeszcze możliwe.

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) dla Humbaków Kraków, którzy początkowy falstart przekuli w 3 punkty, które dopisujemy obok ich drużyny w tabeli. Gratulacje!

______________________

Kolejne spotkanie odbywało się tego samego dnia co wcześniej opisywany mecz, tyle że w Bytomiu o godz. 20:45 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 na taflę wyjechali zawodnicy GTA Polonia Bytom oraz KS Power Silesia.

Dla Gospodarzy w tym meczu było to pierwsze  spotkanie ligowe w tym sezonie, ponieważ zaczynali tegoroczny sezon od “pauzy”.

Gracze z Katowic ( KS Power Silesia ), ostatni swój mecz dość pewnie wygrali na swoim terenie z Humbakami Kraków, więc przyjechali do Bytomia z nastawieniem po kolejne punkty w tabeli.

Mecz w 1 tercji staje się dość wyrównany i obie drużyny przeprowadzają groźne akcje na bramkę swojego przeciwnika.

Pierwszy gol pada w 7min. 43sek. meczu. Błąd obrońcy drużyny GTA i dla Power Silesia strzela Adrian Olek.

3 min. później Goście strzelają jeszcze jedną bramkę i obie drużyny na przerwę schodzą do szatni z wynikiem 0:2 na tablicy.

Dla drużyny Gospodarzy, pierwsza bramka pada w 25min. 6sek. po strzale Nikity Ustinova – najlepiej punktującego zawodnika GTA Polonii Bytom oraz #2 MVP całego sezonu 2022/23 w punktacji kanadyjskiej. Na tablicy wyników w tym momencie widnieje wynik 1:4.

Mecz kończy się wynikiem 1:7 (0:2, 1:3, 0:2) na korzyść Gości z Katowic, którzy potwierdzili swoją solidną dyspozycję w ostatnim czasie i samodzielnie zajmują fotel lidera w tabeli 1 ligi PALH.

Tradycyjnie wyróżniamy osoby, które zdobywają minimum 3 punkty w meczu i tym razem słowa uznania muszą paść w kierunku Łukasza Szczepańskiego, który zaliczył 2 trafienia i dołożył asystę w tym meczu. Gratulujemy formy Panie Łukaszu!

Dzięki uprzejmości Adama Olka, cały mecz można zobaczyć klikając o TUTAJ.

Dostępny jest również SKRÓT z tego spotkania – TUTAJ.

___________________________

W tej kolejce pauzowała drużyna Wojowników Oświęcim.

Następne mecze 1 ligi PALH odbędą się w dniach 4-5.11.2023r

Sielec Sosnowiec – GTA Polonia Bytom

Wojownicy Oświęcim – Humbaki Kraków

KS Power Silesia – pauzuje w tej kolejce

___________________________

W międzyczasie, kiedy drużyny grają swoje mecze, my ciągle udoskonalamy system ligowy PALH. 

W trakcie sezonu wychodzą zwykle jakieś drobnostki do poprawy i cały czas zbieramy informacje od naszych widzów, sędziów i kibiców – co gdzie można jeszcze usprawnić. 

W opisanej wyżej kolejce ligowej, puściliśmy testowo relacje na żywo z tych meczy.

Od teraz każdy mecz ligowy będzie można oglądać w relacjach na żywo.

Jeszcze będziemy udoskonalać cały system tych relacji, ale już teraz możecie zobaczyć jak to wygląda, klikając chociażby TUTAJ.

Obserwujcie naszą stronę www.palh.eu  i naszego Facebook’a jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi nowościami !

CEL PALH!

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj