zklepy.pl
Image default

Kolejne pożegnania w JKH. Prokop, Bryk i Blanik odchodzą

JKH GKS Jastrzębie zdradził kolejne ruchy kadrowe, jakie podjęto nad czeską granicą. Jastrzębianie pożegnali się z rezerwowym bramkarzem Oskarem Prokopem oraz dwoma wychowankami: Mateuszem Brykiem oraz Jakubem Blanikiem.

Najbardziej bolesna wydaje się być strata 33-letniego Mateusza Bryka. Jako zawodnik, pamięta on jeszcze czasy pierwszoligowego hokeja w Jastrzębiu-Zdroju, zaś na najwyższym poziomie spędził w macierzystym mieście aż dziesięć sezonów.

W latach 2015 – 2020 występował on w GKS-ie Tychy, ale przed rozpoczęciem kampanii 2020/2021 zdecydował się na powrót do macierzy. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem walnie pomógł zespołowi w wywalczeniu historycznego pierwszego mistrzostwa Polski. Poprzednie rozgrywki nie były już tak udane, a udział drużyny zakończył się na ćwierćfinałach. Co ciekawe, nazwisko Bryka łączy się z ekipą, która wyeliminowała jastrzębian, a więc z GKS-em Katowice.

W Jastrzębiu-Zdroju swą obecność w mniejszym stopniu zaznaczyli Oskar Prokop i Jakub Blanik. Golkiper urodzony w Czeskim Cieszynie występował tu od 2017 roku, godząc się z rolą trzeciego bramkarza, co dało mu raptem cztery występy w PHL. Blanik powrócił z kolei do JKH po rozłące w Zagłębiu Sosnowiec, ale nie sprostał wyzwaniom, występując w 17 spotkaniach (bez punktu). On również nie będzie reprezentował klubowych barw w przyszłym sezonie.

W ekipie dowodzonej przez Róberta Kalábera przeprowadzono prawdziwe wietrzenie szatni. Przypomnijmy, iż pierwszą decyzją było pożegnanie się z wszystkimi zawodnikami o zagranicznych paszportach.

Zestawienie transferów 2023/2024.

Najnowsze artykuły

Ofensywa transferowa w Toruniu. Kapitan zostaje

Mikołaj Pachniewski

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

1 komentarz

Stulatek 13 kwietnia 2023 at 22:16

Kuba Blanik najlepszy, waleczny z pomysłem na grę. Jakby miał szansę to by punktował.

Odpowiedz

Skomentuj