zklepy.pl
Image default

Kolejni Polacy zagrają w Czechach

Potwierdziły się nasze informacje. Filip Komorski i Bartosz Ciura zmienią pracodawcę. Obaj podpisali roczne kontrakty dwutorowe, co pozwoli im na występy zarówno w HC Frýdek-Místek jak i HC Oceláři Trzyniec.

Bartosz Ciura związany był z Tychami łącznie przez 8 sezonów. Do trójkolorowych trafił w kampanii 2011/2012, a dwa lata później dołączył do Aksam Unii Oświęcim. Jego przygoda w Oświęcimiu skończyła się w 2015 roku i zdecydował się na powrót do Tychów. “Ciurka” zagrał w tyskich barwach 390 meczów ligowych, zdobył 19 bramek i zaliczył 71 asyst. W minionym sezonie objął funkcję kapitana reprezentacji Polski.

Z kolei Filip Komorski do GKS-u Tychy trafił z Aksam Unii Oświęcim. Wcześniej reprezentował barwy HC GKS-u Katowice, Polonii Bytom i Legii Warszawa. “Komora” już sezon temu był bliski zmiany otoczenia, jednak na jego drodze stanęła pandemia koronawirusa, która skutecznie utrudniła mu to zadanie.

Zarówno Komorski jak i Ciura zdobyli z GKS-em Tychy trzy mistrzostwa Polski.

Zaznaczmy, że HC Frýdek-Místek jest klubem filialnym HC Oceláři Trzyniec i dzięki temu obie drużyny mogą swobodnie rotować zawodnikami w tych drużynach. Jest więc duża szansa, że obaj Polacy mogą wystąpić w rozgrywkach Tipsport extraligi.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

1 komentarz

walter zenga 28 kwietnia 2021 at 00:47

a ja obstawiam żę zrobią podobną karierę jak Kapica w Bratysławie. tzn do końca stycznia max wrócą do PL z podkulonym ogonem

Odpowiedz

Skomentuj