zklepy.pl
Image default

Kolejni Polacy zagrają w Czechach

Potwierdziły się nasze informacje. Filip Komorski i Bartosz Ciura zmienią pracodawcę. Obaj podpisali roczne kontrakty dwutorowe, co pozwoli im na występy zarówno w HC Frýdek-Místek jak i HC Oceláři Trzyniec.

Bartosz Ciura związany był z Tychami łącznie przez 8 sezonów. Do trójkolorowych trafił w kampanii 2011/2012, a dwa lata później dołączył do Aksam Unii Oświęcim. Jego przygoda w Oświęcimiu skończyła się w 2015 roku i zdecydował się na powrót do Tychów. “Ciurka” zagrał w tyskich barwach 390 meczów ligowych, zdobył 19 bramek i zaliczył 71 asyst. W minionym sezonie objął funkcję kapitana reprezentacji Polski.

Z kolei Filip Komorski do GKS-u Tychy trafił z Aksam Unii Oświęcim. Wcześniej reprezentował barwy HC GKS-u Katowice, Polonii Bytom i Legii Warszawa. “Komora” już sezon temu był bliski zmiany otoczenia, jednak na jego drodze stanęła pandemia koronawirusa, która skutecznie utrudniła mu to zadanie.

Zarówno Komorski jak i Ciura zdobyli z GKS-em Tychy trzy mistrzostwa Polski.

Zaznaczmy, że HC Frýdek-Místek jest klubem filialnym HC Oceláři Trzyniec i dzięki temu obie drużyny mogą swobodnie rotować zawodnikami w tych drużynach. Jest więc duża szansa, że obaj Polacy mogą wystąpić w rozgrywkach Tipsport extraligi.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

1 komentarz

walter zenga 28 kwietnia 2021 at 00:47

a ja obstawiam żę zrobią podobną karierę jak Kapica w Bratysławie. tzn do końca stycznia max wrócą do PL z podkulonym ogonem

Odpowiedz

Skomentuj