Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kolejni reprezentanci o krok od GKS-u Tychy

W piwnym mieście wyścig zbrojeń ruszył pełną parą! Wszystko wskazuje na to, iż szeregi trójkolorowych w najbliższym czasie wzmocnią twarze znane doskonale z reprezentacji Polski. O krok od dołączenia do GKS-u Tychy jest Radosław Sawicki, a rozmowy z klubem prowadzi także Oskar Jaśkiewicz.

Kibice GKS-u Tychy z ekscytacją mogą wysłuchiwać ostatnich transferowych wieści. Bartosz Ciura oraz Filip Komorski opuścili dziś oficjalnie szeregi HC Frydek-Mistek i wszystko wskazuje na to, iż powrócą do ekipy, w której świętowali największe triumfy. Bliski finalizacji wydaje się być także transfer utalentowanego Jakuba Bukowskiego, który w zeszłym sezonie został królem strzelców PHL.

To jednak nie koniec gorących informacji związanych z tyskim klubem. Jak udało nam się ustalić, bliscy dołączenia do drużyny z piwnego miasta są Oskar Jaśkiewicz oraz Radosław Sawicki.

Pierwszy z wymienionych spędził lwią część minionego sezonu w barwach Zagłębia Sosnowiec. Niestety, szargany problemami zespół znad Brynicy nie był w stanie utrzymać trzonu swej ekipy przed rozpoczęciem play-offów, a część zawodników zdecydowała się na opuszczenie klubowych szeregów. Jaśkiewicz obrał kierunek na Szwecję, gdzie zasilił występujący na trzecim szczeblu rozgrywkowym Kalmar HC. Na północy rozegrał łącznie 14 spotkań.

Wspólnym mianownikiem Jaśkiewicza oraz Sawickiego jest fakt, iż obydwaj mają za sobą nie do końca udane pobyty na Białorusi. Reprezentacyjny defensor pierwszą część sezonu 2020/2021 spędził w szeregach Niomana Grodno, z kolei Radosław Sawicki rok temu podpisał kontrakt z Szachciorem Soligorsk. Nie spełnił jednak oczekiwań sztabu szkoleniowego i rozstał się z klubem jeszcze przed inauguracją rozgrywek.

„Sawi” przystał wówczas na propozycję jego macierzystego Ciarko STS-u Sanok, gdzie odgrywał pierwsze skrzypce w formacjach ofensywnych. W 39 meczach sezonu zasadniczego zdobył 18 goli oraz zaliczył 23 asysty. W fazie play-off, gdzie sanoczanie w 5 meczach ulegli Re-Plast Unii Oświęcim, przysłużył się z kolei 2 golami oraz 4 asystami.

Po rozczarowującym wyniku tyszanie zapowiedzieli solidną przebudowę i konsekwentnie wywiązują się ze swoich słów. Wcześniej z klubem pożegnali się Mathias Israelsson, Marek Biro oraz Jakub Michałowski. Rozstano się także z wieloletnim kapitanem zespołu – Michałem Kotlorzem.

Dalszą współpracę zaoferowano natomiast Bartłomiejowi Jeziorskiemu oraz Mateuszowi Gościńskiemu. W piwnym mieście zostaje również Radosław Galant, który w zeszłym sezonie należał do najjaśniejszych postaci trójkolorowych. Podjęto także pierwsze decyzje dotyczące zawodników zagranicznych. Tomáš Fučík nie potrzebował wiele czasu, by przekonać do siebie sztab szkoleniowy GKS-u Tychy. Ważną informacją jest również fakt, iż trójkolorowi zabezpieczyli dziś dalsze usługi Christiana Mroczkowskiego oraz Jeana Dupuya. Bliscy rozstania z tyskim GKS-em są natomiast Michael Cichy oraz Alexander Szczechura.

Zestawienie transferów 2022/2023.

1 Comment

1 Comment

  1. 1964

    2 maja 2022 at 15:26

    Nie w piwnym klubie a w klubie W. Putina. Tychy i Unia to ostatnie bastiony w których grają i trenują PUTINKI.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły