zklepy.pl

Kolejni stranieri opuścili Sosnowiec. Zagłębie bez Klinecký’ego i Lundvalda Nielsena

Po rozstaniu z Rosjanami, włodarze Zagłębia Sosnowiec ujawnili kolejne decyzje personalne, jakie zapadły nad Brynicą. Z sosnowieckim klubem oficjalnie pożegnali się Daniel Klinecký oraz Lukas Lundvald Nielsen.

Wczoraj Zagłębie Sosnowiec podało do oficjalnej informacji, iż rozstaje się z wszystkimi zawodnikami legitymującymi się rosyjskim paszportem. W tym gronie znaleźli się Andriej Fiłonienko, Michaił Syrojeżkin, Rusłan Baszyrow, Andriej Czwanczikow, Aleksandr Wasiljew oraz Jewgienij Nikiforow. W zespole ostał się za to Białorusin Andrej Dubinin, który stara się o przyznanie polskiego obywatelstwa.

Dziś klubowi włodarze zdradzili kolejne decyzje. Pewnym jest, iż w przyszłym sezonie w barwach sosnowieckiego klubu nie ujrzymy już Daniela Klinecký’ego oraz Lukasa Lundvalda Nielsena. Obydwaj gracze przenieśli się nad Brynicę w trakcie trwania minionych rozgrywek.

Duński napastnik zasilił szeregi Zagłębia wraz z końcem września zeszłego roku. Z jego nazwiskiem wiązano spore oczekiwania, wszak przychodził do Sosnowca jako zawodnik legitymujący się dobrymi statystykami na taflach ekstraligi duńskiej czy brytyjskiej. Niestety, 26-letni hokeista w zupełności im nie podołał, zdobywając raptem 3 gole w 24 meczach sezonu zasadniczego. Spory niesmak budzi także obyczajowy skandal, w jaki został wplątany zawodnik rodem z Odense.

Znacznie krócej nad Brynicą występował Daniel Klinecký, gdyż dołączył do Zagłębia w styczniu. 25-letni Czech nie zapisał się w kronikach naszej rodzimej ekstraligi niczym wybitnym, a licznik jego występów zatrzymał się na dwunastu (wliczając w to rozgrywki fazy play-off).

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz