zklepy.pl
Image default

Kolejny Łotysz wzmocnieniem ofensywy JKH

JKH GKS Jastrzębie upodobał sobie łotewski kierunek i śmiało sięga po hokeistów znad Dźwiny. Antons Siņegubovs to najnowszy nabytek brązowych medalistów Polski. W zeszłym sezonie występował w austriackim EK Zell am See, rywalizującego w Alps Hockey League.

„Łotewska” ekipa w poprzednim sezonie zdołała sięgnąć po Superpuchar Polski oraz brązowy medal Polskiej Hokej Ligi. Włodarze Jastrzębskiego Klubu Hokejowego najwidoczniej mają jak najlepszą opinię o graczach z tego kraju, toteż sięgają oni po kolejnych Łotyszy. Wcześniej do Jastrzębia-Zdroju przeniósł się Gvido Jansons.

Najnowszym nabytkiem zespołu znad czeskiej granicy jest z kolei Antons Siņegubovs. 21-letni napastnik w minionym sezonie występował dla austriackiego EK Zell am See, rozgrywającego swoje mecze na poziomie Alps Hockey League, będącej bezpośrednim zapleczem dla ICE Hockey League.

Gracz rodem z Rygi może pochwalić się przyzwoitymi statystykami. W 41 meczach zdobył on 14 goli oraz 22 asysty, które złożyły się na dorobek 36 punktów. Wcześniej występował dla swojego rodzimego HK Ryga, rywalizującego na poziomie MHL, która stanowi młodzieżowe zaplecze KHL. Wraz z reprezentacją Łotwy do lat 20 występował także na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Oprócz wspomnianego wyżej Gvido Jansonsa, w ostatnich dniach do JKH dołączył szereg obcokrajowców. Mowa tu o bramkarzu Bence Bálizsu oraz napastnikach Marku Kaleinikovasie i Jozefie Švecu.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń pozyskała słowackiego napastnika. To były młodzieżowy reprezentant

Mikołaj Pachniewski

Kto trenerem Podhala? Jedno nazwisko w orbicie zainteresowań

admin

Zastępstwo za Koptę! Doświadczony reprezentant Słowacji wzmocnił JKH

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz