Znajdziesz nas też tutaj:
fot. iihf.com

Hokej zagraniczny

Kolejny odwołany mecz Mistrzostw Świata Juniorów. Arbitrzy będą sędziowali… w maseczkach! [AKTUALIZACJA]

Niestety, z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem do skutku nie dojdzie kolejny mecz trwających Mistrzostw Świata Juniorów. Co więcej, włodarze IIHF podjęli decyzję, która z pewnością wywoła spore dyskusje i nie spodoba się samym sędziom. Komitet medyczny zadecydował bowiem, iż rozjemcy w trakcie meczów będą musieli mieć założone maseczki!

Dzisiejszy mecz Czechów z reprezentacją Finlandii nie odbędzie się ze względu na wykrycie koronawirusa w organizmie jednego z hokeistów naszych południowych sąsiadów. Finom zostanie przyznany walkower 1:0, podobnie jak wczoraj Szwajcarom za nieodbyty pojedynek z Amerykanami. Kolejną komplikacją jest możliwa kwarantanna Czechów, która praktycznie przekreśliłaby ich dalszy udział w czempionacie.

Finowie do tej pory nie stracili zatem punktu i przewodzą stawce grupy A.  Czesi przegrali z kolei z Kanadyjczykami i Niemcami (po dogrywce).

Wraz z odwołaniem kolejnego meczu, IIHF poinformowała także o decyzji, której widok na taflach będzie sporym ewenementem. Sędziowie, pod okiem których będą się odbywały kolejne mecze Mistrzostw Świata Juniorów, będą bowiem zobowiązani do noszenia maseczek.

Wraz z tą decyzją, od razu pojawiły się pytania, w jaki sposób będą oni używali gwizdków. Spekuluje się, iż wykorzystane mają zostać rozwiązania elektroniczne.

AKTUALIZACJA.

Taki sam los, co Czechów, spotkał Rosjan, którzy mieli dziś zmierzyć się ze Słowakami.

AKTUALIZACJA 2.

Mistrzostwa Świata Juniorów zostały oficjalnie przerwane.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły