Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kolejny podpis w Krakowie. Nowy kontrakt Šaura

Comarch Cracovia w ostatnich dniach – oprócz pozyskiwania nowych zawodników – dba również o to, by zabezpieczyć usługi swoich kluczowych zawodników. Jakub Šaur to kolejny hokeista, który podpisał nową umowę z „Pasami”.

Jakub Šaur zadebiutował w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2016/2017 jako zawodnik Unii Oświęcim, barwy której reprezentował przez kolejne cztery lata. W 2020 roku przeniósł się z kolei do Krakowa.

Hokeista rodem z Brna zaprezentował się jako ofensywnie usposobiony obrońca i bardzo dobrze wywiązuje się z tej roli w pasiastej bluzie. W poprzednim sezonie w 39 meczach zdobył 3 gole oraz 12 asyst. Nie był w stanie wesprzeć jednak realnie swojego zespołu w fazie play-off, gdyż uraz sprawił, iż mógł on wystąpić w zaledwie jednym starciu z GKS-em Tychy.

Wychowanek Slezana Opawa zasłużył jednak na nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca następnej kampanii. Šaur otrzyma wówczas szansę, by zaprezentować się na taflach Champions Hockey League.

Šaur to niejedyny defensor krakowskiego klubu, któremu w ostatnim czasie zaproponowano nowy kontrakt. Na prolongatę swych umów – okiem klubowych działaczy – zasłużyli również Aleš Ježek oraz Saku Kinnunen.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły