zklepy.pl
Image default

Kolejny powrót do Sosnowca. Bucenko ponownie hokeistą Zagłębia

Działacze Zagłębia Sosnowiec sfinalizowali następny transfer, ponownie sięgając po hokeistę z Ukrainy, który już wcześniej miał okazję występować nad Brynicą. Na powrót do Sosnowca zdecydował się Nikita Bucenko.

Pierwszym międzysezonowym transferem Zagłębia Sosnowiec był powrót Witalija Andrejkiwa. Reprezentant Ukrainy, który wraz ze „Sbirną” wziął udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata dywizji IB występował już nad Brynicą w sezonie 2015/2016.

Na ponowny angaż w Sosnowcu zdecydował się również Nikita Bucenko, który grał w barwach Zagłębia w latach 2018 – 2020. Hokeista rodem z Charkowa należał wówczas do kluczowych zawodników tej ekipy.

Jego debiut na taflach Polskiej Hokej Ligi przypadł jednak na sezon 2014/2015. Bucenko zdobywał wtedy bramki dla KH Polonii Bytom.

Po rozstaniu z Zagłębiem ukraiński hokeista związał się z Donbasem Donieck. W trakcie minionego sezonu przeniósł się z kolei do Altaira Drużkiwka, występującego w nowo powstałej UHSL. Tam w 23 meczach zdobył 12 goli oraz zanotował 7 asyst.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się dogadać z Nikitą. Na pewno będzie dla nas dużym wzmocnieniem, a jego doświadczenie przełoży się na grę całej drużyny – na łamach oficjalnej strony Zagłębia przekazał Piotr Majewski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Ofensywa transferowa w Toruniu. Kapitan zostaje

Mikołaj Pachniewski

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Skomentuj