Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kolejny wychowanek na dłużej z Unią. Wanat podpisał roczny kontrakt

Dariusz Wanat to kolejny wychowanek Re-Plast Unii Oświęcim, który zdecydował się na dalsze występy dla macierzystego klubu. 26-letni oświęcimianin złożył podpis pod roczną umową.

Dariusz Wanat debiutował w barwach Unii Oświęcim w sezonie 2015/2016 i od tamtej pory reprezentuje jej barwy, z roczną przerwą na występy dla GKS-u Katowice w sezonie 2020/2021. Filigranowy napastnik należy do ulubieńców kibiców przy Chemików 4.

Myślę, że na tę informację czekało wielu kibiców. Darek zostaje z nami na kolejny sezon i liczymy, że w przyszłym sezonie zaprezentuje swoje liczne atuty. Należą do nich waleczność, ambicja, determinacja i dynamika – takimi superlatywami na łamach oficjalnej strony klubu obdarzył go Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu.

W poprzednim sezonie Wanat stanowił cenny punkt Re-Plast Unii Oświęcim. W 35 meczach sezonu zasadniczego zdobył 4 gole oraz 5 asyst. W 14 meczach play-offowych dołożył z kolei 2 asysty.

Mamy nadzieję, że pod skrzydłami trenera Nika Zupančiča zaprezentuje taką formę, jak w sezonie 2019/2020 – dodał włodarz biało-niebieskich.

We wspomnianym wyżej sezonie oświęcimianin zaliczył swój życiowy rekord punktów (9 goli oraz 8 asyst w 45 meczach sezonu zasadniczego). Następnie otrzymał on szansę w GieKSie, lecz nie sprostał tam oczekiwaniom i powrócił do macierzy.

Re-Plast Unia Oświęcim nie rezygnuje tym samym z usług wychowanków. Wcześniej nowe kontrakty podpisali chociażby Kamil Paszek, Sebastian Kowalówka, Patryk Noworyta i Adrian Prusak.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły