Kompletna dominacja Polaków. Sześć asyst Wronki

Biało-czerwoni wygrali z Litwą 8:1 w drugim meczu turnieju o Puchar Trójmorza. Sześć asyst zaliczył Patryk Wronka. Ostatnie starcie, które prawdopodobnie zadecyduje o zwycięstwie w turnieju odbędzie się w środę, a przeciwnikiem będą Łotysze.

Nokaut w drugiej tercji
Pierwsza tercja poniedziałkowego pojedynku nie dostarczyła bramek, choć Polacy mieli zdecydowaną przewagę w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Dość powiedzieć, że oddali 19 strzałów przy zaledwie trzech próbach rywali. Nie zdołali jednak pokonać litewskiego golkipera.
Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie. Polacy w pięć minut trafili do siatki czterokrotnie. Strzelanie rozpoczął Paweł Zygmunt. Wychowanek KTH Krynica dwukrotnie pokonał Baltrunasa. Jego śladem podążył Martin Przygodzki, wykorzystując dogranie Christiana Mroczkowskiego. Następnie swoją pierwszą bramkę w kadrze zdobył Kamil Wałęga.
Dzieła zniszczenia w tej tercji dokończyli Grzegorz Pasiut oraz Olaf Bizacki i po 40 minutach wszystko było już jasne. Wynik mógł być wyższy, ale Damian Kapica tylko ostemplował słupek.
Kontrola wyniku

Rywale dobici wysokim wynikiem, szukali zaczepek i prowokowali biało-czerwonych. Sędziowie zapanowali jednak nad emocjami hokeistów i nie pozwolili na zbyt wiele. W końcu jest to tylko turniej towarzyski. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi i jeszcze dwa razy pokonali Pavliukova, który w trzeciej tercji zastąpił Baltrunasa. Obie bramki zdobył Pasiut, kompletując hat tricka.

Ostatni mecz Polacy rozegrają w środę i o zwycięstwo w turnieju zagrają z reprezentacją Łotwy.
8:0 Grzegorz Pasiut – Paweł Zygmunt, Patryk Wronka (54:35),
8:1 Aivaras Bendzius – Ugnius Cizas, Ilja Cetvertak (59:30).
Polska: Kieler – Bryk, Górny; Kapica, Paś, Urbanowicz – Jaśkiewicz, Ciura; Wronka, Pasiut, Zygmunt – Bizacki, Kostek; Przygodzki, Komorski, Mroczkowski – Kameneu, Horzelski; Jeziorski, Wałęga, Michalski.
Trener: Róbert Kaláber.Litwa: Baltrunas (od 40:01 Pavliukov) – Rumsevicius, Gusevas; Bosas, Grinius, Kaleinikovas – Cypas, Janusonis; Bendzius, Cizas, Cervertak – Bacevicius, Jasinevicius; Noreika, Binkulis, Mukovoz – Silinas, Mikalauskas; Marcinkevicius, Kuzminov, Mazulis.
Trener: Arunas Aleinikovas