Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Koniec kariery i nowa rola Łukasza Podsiadły

Łukasz Podsiadło nie będzie już czynnym zawodnikiem. 34-letni obrońca przekazał tę informację za pośrednictwem klubowego facebooka. Jednocześnie wychowanek Zagłębia Sosnowiec będzie się teraz realizować w innej roli. 

Do Torunia Podsiadło powrócił przed minionym sezonem po dwóch kampaniach spędzonych w macierzystym Zagłębiu Sosnowiec. Defensor nie był jednak pierwszym wyborem Juryja Czucha, który często wystawiał go w czwartej formacji, bądź poza składem i łącznie rozegrał tylko 32 spotkania, w których zanotował 4 asysty. Na ławce kar przesiedział 8 minut. W swojej karierze na taflach PHL spędził 15 lat. W tym czasie rozegrał 557 meczów, notując w nich 143 punkty (46 bramek, 97 asyst). Na ławce kar spędził 407 minut. Z reprezentacją Polski wystąpił na mistrzostwach świata do lat 18 i 20. Warto wspomnieć, że w swojej karierze występował zarówno na pozycji napastnika, jak i obrońcy.

Teraz Podsiadło realizować się będzie w nowej roli. Były już obrońca został asystentem Jussiego Tupamäkiego. Od dawna także jest trenerem młodzieży i dzieci.

fot. Tomasz Michalczuk.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły