zklepy.pl
Image default

Koniec sagi! Fučik otrzymał paszport

Po długiej biurokratycznej batalii w końcu Tomáš Fučik otrzymał polski paszport. Tym samym będzie uprawniony do występów na Mistrzostwach Świata Elity, które nadchodzą wielkimi krokami.

To była niekończąca się saga, która trwała od października 2023 roku. Czech złożył wtedy wniosek o przyznanie obywatelstwa, po tym jak poślubił swoją partnerkę Anetę Błaszak. Zawodnik GKS-u Tychy bardzo długo czekał na podpis prezydenta Andrzeja Dudy i udało się to 29 kwietnia. Dziś, polski bramkarz odebrał swój paszport. Tym samym będzie mógł reprezentować nasz kraj na nadchodzących mistrzostwach świata. 

Cieszę się że w końcu udało się dopełnić wszystkich formalności. Reprezentowanie Polski to dla mnie ogromny zaszczyt. Pragnę również podziękować za pomoc wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły – powiedział Tomáš Fučik.

Przypomnijmy, że Polacy swój pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Świata rozegrają 11 maja w Ostrawie, a ich pierwszym rywalem będą Łotysze. Początek meczu o 16:20, a mecz w telewizji będzie można oglądać na kanale Polsatu Sport.

Moment przekazania Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego przez Wojewodę Śląskiego Marka Wójcika:

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj