Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kontrowersyjny napastnik dołączył do Re-Plast Unii Oświęcim

Andrij Denyskin został nowym napastnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. W poprzednim sezonie głośniej niż o jego sportowych osiągnięciach było o rasistowskim incydencie, jakiego dopuścił się w trakcie meczu ukraińskiej ekstraligi.

Andrij Denyskin to kolejny Ukrainiec, który zasilił szeregi Re-Plast Unii Oświęcim. 24-latek ma za sobą występy w młodzieżowych i seniorskich reprezentacjach swojego kraju. Należał również do czołowych zawodników ukraińskiej ekstraligi. Poprzedni sezon kładzie się jednak cieniem na jego życiorysie.

Wszystko to za sprawą incydentu, jakiego dopuścił się w meczu przeciwko Donbasowi Donieck. W trakcie spotkania, wykonał on gest obierania banana wymierzony w stronę Jalena Smerecka. Rasistowskie zachowanie wywołało istną burzę w świecie hokeja, a czarnoskóry zawodnik otrzymał olbrzymie wsparcie. W atmosferze skandalu opuścił on Ukrainę i został jednym z kluczowym hokeistów niemieckiego ekstraligowca – Bietigheim Steelers. Denyskin po początkowym ostracyzmie zaliczył miękkie lądowanie w Polskiej Hokej Lidze.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły