Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Jakub Noskowiak

Transfery

Korkiakoski powrócił do Czech. Fin definitywnie pożegnał się z PHL

Markus Korkiakoski okazał się być sporym rozczarowaniem zarówno dla kibiców, jak i sztabu szkoleniowego JKH GKS-u Jastrzębie. Pomimo mizernych występów na taflach PHL, jego nazwisko łączono z kilkoma polskimi klubami. 30-letni Czech zdecydował się jednak na powrót do Chance Ligi, gdzie związał się z SC Kolín.

Markus Korkiakoski był anonsowany jako potencjalna gwiazda z Polskiej Hokej Ligi. Przemawiały za nim solidne występy: przez cztery lata występów na zapleczu czeskiej ekstraligi wyrobił sobie opinię klasowego obcokrajowca, który rokrocznie klasował się w czołówce ligowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Niestety, w Polsce nie wiodło mu się już tak dobrze jak w Czechach. Kryzys JKH GKS-u Jastrzębie odbił się na liczbach 30-letniego Fina, który wypadły blado: w 10 spotkaniach udało mu się zapisać jedynie 2 asysty.

Pomimo rozczarowującej gry, w kuluarach mówiło się, iż parol na wychowanka Kiekko-Ketut zagięli działacze Marmy Ciarko STS-u Sanok oraz Zagłębia Sosnowiec. Fiński napastnik zdecydował się jednak na powrót do dobrze znanych mu rozgrywek. Przystał on na ofertę pierwszoligowego SC Kolín.

Po szesnastu meczach ekipa z kraju środkowoczeskiego plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli – ostatnim zapewniającym awans do play-offów o awans do Tipsport Extraligi.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły