Krakowski koncert w derbach Małopolski

Comarch Cracovia pokonała TAURON Podhale Nowy Targ 8:1. Zespół z grodu Kraka od samego początku kontrolował przebieg spotkania i odniósł przekonujące zwycięstwo.

Kolejna odsłona derbów Małopolski przebiegała pod całkowite dyktando przyjezdnych z Krakowa. Już po 14. minutach prowadzili oni 3:0. Strzelanie rozpoczął Marek Račuk, który strzałem z bekhendu zaskoczył Pawła Bizuba. Ten już po drugim golu, którego autorem był Damian Kapica został zastąpiony przez Szymona Klimowskiego.

Drugi z młodych bramkarzy Podhala również długo nie cieszył się z czystego konta, bo zaskoczył go Csamangó. W drugiej tercji fani w Miejskiej Hali Lodowej również oglądali koncert w wykonaniu Cracovii. Goście dołożyli kolejne cztery bramki i po 40 minutach ich prowadzenie było już siedmiobramkowe. Podhalu nie pomagały nawet kary, które łapali krakowianie. Podopieczni duetu Juraj Faith – Marcel Skokan byli całkowicie bezradni.

Gospodarze dopiero w 51. minucie znaleźli patent na Davida Zabolotnego, pozbawiając go czystego konta. Fakt, że golkiper “Pasów” był zasłonięty wykorzystał Bartłomiej Wsół. Krakowianie z kolei spuścili z tonu i nie forsowali tempa. Pomimo tego udało im się wykreować wiele okazji strzeleckich, ale obronną ręką wyszedł z nich Klimowski. Na 15 sekund przed końcem wynik ustalił Robert Arrak, strzelając gola z zerowego kąta i samej bandy. To trafienie trzeba zapisać jednak na konto nowotarskiego bramkarza.

TAURON Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 1:8 (0:3, 0:4, 1:1)
1:8 – Robert Arrak (59:45).

TAURON Podhale: Bizub (od 06:42 Klimowski) – Mrugała, Jelínek; Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz – Zorko, Ałeksandrow; B. Wsół, Słowakiewicz, Worwa– P. Wsół, Volráb; Bochnak, Worona, Maunula – Szlembarski, Frič, Svitana, Przygodzki.
Trener: Juraj Faith

Cracovia: Zabolotny – Ježek; Kasperlík, Rác, Sawicki – Husák, Němec; Wronka, Polák, Kapica – Šaur, Gula; Brynkus, Račuk, Csamangó – Michalski, Arrak, Dziurdzia.