zklepy.pl
Image default

Kto zagra w europejskich pucharach? PZHL podjął uchwałę

Nowy format Champions Hockey League, niesie za sobą kilka zmian. Najważniejszą z nich jest fakt, iż w rozgrywkach będą brały udział 24 drużyny, a nie jak wcześniej – 32. Wobec tego, Polski Związek Hokeja na Lodzie podjął już kroki, które rozwiewają wiele wątpliwości.

Na oficjalnej stronie związku czytamy:

W związku z reformą Hokejowej Ligi Mistrzów w dniu 9 lutego Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podjął uchwałę uzupełniającą w sprawie drużyn reprezentujących Polskę w rozgrywkach międzynarodowych po sezonie 2022/23.

W sezonie 2023/24 w Hokejowej Lidze Mistrzów zamiast 32 drużyn zagrają 24. Aktualnie nie wiadomo, czy w prestiżowych rozgrywkach wystąpi polski zespół.

Zarząd PZHL już wcześniej postanowił:

1. W pucharach będą reprezentowały Polskę następujące drużyny:

Mistrz Polski – rozgrywki Hokejowej Ligi Mistrzów (CHL)

Zwycięzca sezonu zasadniczego – rozgrywki Pucharu Kontynentalnego,

W przypadku kiedy mistrz Polski, będzie również na pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej, w Pucharze Kontynentalnym wystąpi wicemistrz Polski.

Zarząd PZHL uzupełnił uchwałę o zapis:

2. W przypadku, jeżeli żadna drużyna nie będzie reprezentować Polski w rozgrywkach Ligi Mistrzów, drużyna mistrza Polski będzie reprezentować Polskę w Pucharze Kontynentalnym.

Polskihokej.eu

Przypomnijmy, że ligowym rankingu Champions Hockey League, Polska Hokej Liga zajmuje 7. miejsce zaraz za krajami założycielskimi (Szwecja, Szwajcaria, Finlandia, Niemcy, Austria, Czechy), tym samym wyprzedzając takie kraje jak: Francja, Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Słowacja, Ukraina i Białoruś. Wierzymy zatem, że reprezentant naszej ligi znajdzie się Hokejowej Lidze Mistrzów.

Warto też zaznaczyć, że zwycięzca Pucharu Kontynentalnego nie będzie już kwalifikował się do Champions Hockey League.

Najnowsze artykuły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. Bandycka Marma Ciarko STS Sanok „Wygląda jakby to Aittola kazał im polować na rywali”

admin

Króki romans Luoto z Podhalem. Fin nie jest już zawodnikiem “Szarotek”

Mikołaj Pachniewski

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz