Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Które polskie drużyny zagrają w europejskich rozgrywkach? Znamy odpowiedź!

Choć przed nami finał Polskiej Hokej Ligi, znamy już zespoły, które w przyszłym sezonie będą nas reprezentować na arenie międzynarodowej. Które zespoły zagrają w Europie?

Finał Polskiej Hokej Ligi rusza 3 kwietnia. O miejsce w Hokejowej Lidze Mistrzów (CHL) powalczą: GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim. To oznacza, że PHL pierwszy raz w historii będzie miała dwóch przedstawicieli w tych elitarnych rozgrywkach, bowiem zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego została Comarch Cracovia i otrzymała przepustkę do CHL. Drugim zespołem będzie nowy mistrz Polski.

W Pucharze Kontynentalnym zagrać ma zwycięzca sezonu zasadniczego, czyli GKS Katowice. Polscy kibice zapewne zadają sobie pytanie: kto zajmie miejsce GieKSy, gdy ta zwycięży w finałowej batalii? Postanowiliśmy zasięgnąć informacji u władz PHL.

– W Pucharze Kontynentalnym zagra wówczas wicemistrz Polski – powiedziała nam Marta Zawadzka – prezes PHL.

W takim wypadku miejsce w Pucharze Kontynentalnym przypadnie Re-Plast Unii Oświęcim. Jedno jest pewne, w przyszłym sezonie będziemy mieć aż trzech reprezentantów na arenie międzynarodowej. Ostateczne rozstrzygnięcie i przydział miejsc poznamy najpóźniej 15 kwietnia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły