Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Sławomir Bomba

Transfery

Lipiński wrócił do Polski. Powalczy o miejsce między słupkami Zagłębia

Bramkarski tandem Zagłębia Sosnowiec na nadchodzący sezon Polskiej Hokej Ligi wydaje się być kompletny. Dziś z ekipą z Zamkowej kontrakt podpisał Sebastian Lipiński, który ostatni sezon spędził na Wyspach Brytyjskich.

Kiedy Michał Czernik i Marcel Kotuła ogłosili niespodziewanie decyzje o definitywnym zakończeniu swej hokejowej przygody, włodarze Zagłębia Sosnowiec stanęli przed niełatwym zadaniem zakontraktowania nowego duetu bramkarskiego. Szybko udało im się jednak załatać powstałą lukę. Dziś stało się jasne, że wraz z Patrikiem Spěšným (który ostatnie dwa sezony spędził w Ciarko STS-ie Sanok) rywalizował będzie Sebastian Lipiński.

21-letni golkiper jest wychowankiem toruńskich Sokołów, lecz jeszcze przed ukończeniem pełnoletności związał się z Unią Oświęcim. Występy dla biało-niebieskich przeplatał grą dla kadry PZHL. Łącznie, na taflach Polskiej Hokej Ligi wystąpił 42-krotnie.

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 zdecydował się na emigrację na Wyspy Brytyjskie, gdzie został bramkarzem Peterborough Phantoms. Został tam jednak oddelegowany do gry dla rezerw tego zespołu, które rywalizowały na czwartym szczeblu rozgrywkowym.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły