zklepy.pl
Image default

Litewski defensor KH Energi Toruń przeniósł się do Francji. Spróbuje swoich sił w Tours

Kostas Gusevas, który minionym sezonie strzegł barw KH Energi Toruń, znalazł się w kręgu zainteresowań nowego pracodawcy. Podpisał dziś próbny kontrakt z Les Remparts de Tours, występującymi na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

22-letni Litwin był pewniakiem do gry w drużynie dowodzonej przez Juryja Czucha. Gusevas wziął udział we wszystkich spotkaniach sezonu zasadniczego, a także w pięciu bojach w fazie play-off. W 36 ligowych starciach zapisał na swym koncie 4 punkty (2 bramki, 2 asysty), z kolei w ćwierćfinałowych meczach z Comarch Cracovią udało mu się uzyskać jedną asystę. Po sezonie ogłoszono jednak, że jego umowa nie zostanie przedłużona.

W zeszłym sezonie ekipa z Tours zajęła przedostatnie miejsce w grupie A, nie wywalczywszy awansu do play-offów. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Francja to niezwykle popularny kierunek wśród byłych zawodników Polskiej Hokej Ligi. Do ichniejszej ekstraligi przenieśli się: Michal Gutwald, Taavi Tiala, Konsta Mesikämmen, Mikael Kuronen, Patrik Luža i Klemen Pretnar, z kolei na jej zapleczu zagrają: Tomáš Kubalík i Jyri Marttinen.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj