zklepy.pl
Image default

Łopuski kończy karierę

Mikołaj Łopuski, były reprezentant Polski zdecydował się zawiesić łyżwy na kołku. Jak podaje strona klubowa, kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Przyczyną takiej decyzji mają być kłopoty zdrowotne napastnika.

Jak podaje portal Eliteprospects.com, Mikołaj Łopuski spędził na polskich taflach 13 sezonów. W tym czasie rozegrał 377 meczów, w których zdobył 379 punktów za 203 bramki i 173 asysty. W swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski, zdobyty podczas sezonu 2014/2015 za czasów jego gry w GKS-ie Tychy. Z orzełkiem na piersi, wystąpił 61 razy, zdobywał 21 bramek i dołożył 15 asyst.

Łopuski jest wychowankiem gdańskiego Stoczniowca. W swojej karierze występował w takich klubach jak Unia Oświęcim, GKS Tychy, Comarch Cracovia czy KTH Krynica. Kilka lat spędził również w Czechach, Słowacji oraz na Wyspach Brytyjskich. Jego ostatnim klubem był GKS Katowice.

– Bardzo dziękujemy Mikołajowi za te kilka sezonów spędzonych w barwach GieKSy, gdzie w każdym meczu zostawiał on sporo zdrowia i grał z pełnym zaangażowaniem. Jeśli Mikołaj będzie podchodził do swoich obowiązków w taki sposób jaki to robił gdy był czynnym zawodnikiem to jestem pewien, że znajdzie swoje miejsce na sportowej emeryturze. Życzę mu powodzenia w realizowaniu nowych planów i wyzwań – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice, na łamach strony klubowej.

Autor: Mateusz Pawlik

(fot. hokej.gkskatowice.eu)

 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj