zklepy.pl
Image default

Łotewski defensor na testach w Sosnowcu

Zagłębie Sosnowiec testuje łotewskiego defensora. Wiemy o kogo chodzi!

Emils Auzins ma 19 lat i jest wychowankiem HK Liepāja. Przy 186 centymetrach wzrostu waży 80 kilogramów. Posługuje się prawym uchwytem kija.

Łotysz jest byłym młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Do tej pory występował w swojej ojczyźnie. W łotewskiej ekstralidze rozegrał łącznie 27 meczów, w których zdobył jedną bramkę i przy kolejnych czterech asystował. Na ławce kar spędził 14 minut. Grał również na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej oraz juniorskich ligach w swojej ojczyźnie i Rosji.

Obecny sezon rozpoczął w zespole HK Priżma Ryga. W 9 konfrontacjach zdobył bramkę i zapisał przy swoim nazwisku cztery asysty. Tamtejsze rozgrywki zostały jednak mocno zdezorganizowane przez pandemię koronawirusa i restrykcję. Klub Auzinsa swój ostatni mecz rozegrał równo miesiąc temu, bo 7 października. Z tego względu 19-latek postanowił zmienić otoczenie i przyjechał na testy do Sosnowca.

Wobec wielu kontuzji, które trapią Zagłębie, szefostwo sosnowieckiego klubu rozgląda się za wzmocnieniami. Nie jest tajemnicą, że klub ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego chciałby zakontraktować bramkarza, by wzmocnić rywalizację na tej pozycji. Dziś Zagłębiacy, w mocno okrojonym składzie, podejmą GKS Tychy.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj