zklepy.pl
Image default

Łotewski defensor zostaje! Kārkls podpisał kontrakt z GKS-em Tychy

Renārs Kārkls nie potrzebował zbyt dużo czasu, by przekonać do siebie sztab szkoleniowy GKS-u Tychy. Łotewski obrońca został dziś oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik klubu.

Przypomnijmy, że Renārs Kārkls zjawił się na testach w Tychach przedwczoraj. Do tej pory zdołał wystąpić w sparingu z GKS-em Katowice, gdzie zaprezentował się z na tyle dobrej strony, że otrzymał ofertę angażu. To zarazem trzeci defensor, który wzmocnił tyski GKS w tym okienku transferowym. Wcześniej nad de Gaulle’a zawitali Jakub Michałowski oraz Artiom Smirnow.

Mimo młodego wieku (31 maja świętował 22. urodziny), Kārkls zdołał już pokazać, iż drzemie w nim spory talent. Zdążył już zaprezentować się już w seniorskiej reprezentacji Łotwy, a ponadto zaliczył debiut w KHL. Pobierał również hokejowe szlify w jednej z najbardziej prestiżowych lig juniorskich w Stanach Zjednoczonych – NAHL.

W zeszłym sezonie należał z kolei do kluczowych defensorów EHC Lustenau, co potwierdzają liczby. W 32 spotkaniach sezonu zasadniczego zainkasował 21 punktów (9 bramek, 12 asyst), z kolei w fazie play-off w 9 meczach zdobył 8 punktów (2 bramki, 6 asyst). Bardzo dobrze wypadł także w klasyfikacji plus/minus – w rozgrywkach ligowych osiągnął wynik +23, z kolei w play-offach wypadł na +2.

Najnowsze artykuły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. Bandycka Marma Ciarko STS Sanok „Wygląda jakby to Aittola kazał im polować na rywali”

admin

Króki romans Luoto z Podhalem. Fin nie jest już zawodnikiem “Szarotek”

Mikołaj Pachniewski

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz