zklepy.pl

Łotewski skrzydłowy zasilił JKH. Błysnął na Turnieju o Puchar Trójmorza

JKH GKS Jastrzębie dokonał właśnie trzeciego transferu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Włodarze klubu z Jastora ponownie sięgnęli po zawodnika urodzonego na wschodzie, kontraktując łotewskiego skrzydłowego Frenksa Razgalsa. 24-latek to najlepiej punktujący zawodnik tegorocznego Pucharu Trójmorza, jaki w kwietniu rozegrał się na Jantorze.

Frenks Razgals – mimo stosunkowo młodego wieku (w sierpniu skończy 25 lat) – może już pochwalić się sporym doświadczeniem wyniesionym z międzynarodowych lodowisk. Swą seniorską karierę rozpoczynał z wysokiego „c”, bowiem debiutował w barwach Dinama Riga, występującego na co dzień w KHL, powszechnie uznawanej za drugą najlepszą ligę świata. W tamtym okresie błyszczał również dobrymi liczbami na młodzieżowym zapleczu – MHL.

W stołecznej ekipie nie udało mu się wywalczyć pewnej pozycji, a występy w KHL przeplatał z grą w łotewskiej ekstralidze. W rozgrywkach 2019/2020 hokejowy los zaprowadził go natomiast do Czech, gdzie (bez większego powodzenia) próbował swych sił w HC Witkowice oraz AZ-ecie Hawierzów. Jako przełomowy rok w życiorysie Razgalsa można traktować minioną kampanię ligową, którą spędził w rodzimym HK Zemgale. W 22 spotkaniach sezonu zasadniczego wywalczył 27 punktów (17 bramek, 10 asyst) w 22 meczach. Ponadto, okazał się być najlepszym strzelcem w fazie play-off (6 bramek w 10 meczach, do których dołożył 3 asysty), czym walnie przyczynił się do wywalczenia srebrnego medalu.

Dobre wrażenie sprawia także jego dorobek w reprezentacji narodowej. Razgals to najlepiej punktujący zawodnik tegorocznego Pucharu Trójmorza (3 mecze, 5 bramek, 5 asyst), a także dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Elity (2017 i 2018). Jego ojciec Aigars w przeszłości należał natomiast do czołowych zawodników łotewskiej ekstraligi.

202310517-244926367434178-204643209831508426-n
fot. jkh.pl

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz