zklepy.pl

Luža opuścił Oświęcim. Przenosi się do Francji

Patrik Luža od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy francuskiego Anglet. 26-letni Słowak przez minione dwa lata strzegł barw oświęcimskiej Unii, występując łącznie w 93 meczach Polskiej Hokej Ligi.

Patrik Luža trafił do grodu nad Sołą w 2019 roku po sezonie pełnym zawirowań – w kampanii poprzedzającej to wydarzenie reprezentował bowiem barwy aż trzech klubów: czeskiego AZ-etu Hawierzów, słowackiego HK Dukla Trenczyn oraz włoskiego Ritten Sport. W Oświęcimiu występował przez dwa lata. W jego premierowej kampanii udało mu się sięgnąć po srebrny medal. Zeszły sezon nie był już tak owocny, toteż nic dziwnego, że szefostwo biało-niebieskich zdecydowało się na przeprowadzenie rewolucji pośród stranieri.

Nowym pracodawcą 26-letniego defensora został Anglet, występujący w ekstralidze francuskiej (Ligue Magnus). W zeszłym sezonie Luža zanotował 35 występów w sezonie zasadniczym, w których zainkasował 9 punktów za 3 bramki i 6 asyst. Wziął udział także w 6 meczach fazy play-off, gdzie Unia uległa w ćwierćfinale katowickiej GieKSie. Nie zapisał wówczas na swym koncie ani jednego „oczka”.

Rodowity bratysławianin to kolejny były hokeista Polskiej Hokej Ligi, który zdecydował się obrać francuski kierunek. Wcześniej do kraju Napoleona Bonapartego przenieśli się Mikael Kuronen i Tomáš Kubalík, którzy nie zrobili jednak zawrotnej kariery w GKS-ie Katowice.

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz