Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Łyszczarczyk przed ogromną szansą! Kolejny reprezentant Polski desygnowany do gry dla „Stalowników”

Alan Łyszczarczyk w zeszłym sezonie należał do najlepszych zawodników HC Frydek-Mistek, a dziś patronacki klub z Trzyńca ogłosił, iż popularny „Łyżka” został na stałe włączony do kadry ekstraligowca. 24-latek ma już za sobą debiut w biało-czerwonych barwach.

W zeszłym sezonie w barwach HC Frydek-Mistek mieliśmy okazję do podziwiania gry trzech Polaków. Bartosz Ciura i Filip Komorski po jednym sezonie spędzonym za naszą południową granicą zdecydowali się jednak na powrót do GKS-u Tychy. Na znacznie szersze perspektywy może liczyć Alan Łyszczarczyk.

HC Oceláři Trzyniec poinformował dziś na swym profilu na portalu Facebook, iż „Łyżka” na stałe został włączony do kadry pierwszego zespołu. „Stalownicy” w minionych trzech sezonach rokrocznie sięgali po mistrzostwo Czech, w czym swój udział miał również Aron Chmielewski.

Łyszczarczyk był wyróżniającą się postacią Chance Ligi, toteż szansa gry na wyższym szczeblu nie powinna stanowić dla nikogo zaskoczenia. W 46 meczach sezonu zasadniczego zdobył 13 goli oraz 32 asysty. W poprzednim sezonie otrzymał dwie szanse gry dla ekipy spod Jaworowego, zdobywając nawet premierowe trafienie.

Wraz z przenosinami Polaka, „Stalownicy” ogłosili także pozyskanie Kārlisa Čukste (Dinamo Riga) i Daniela Voženílka (HC Motor Czeskie Budziejowice).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły