Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Majkowski dołączył do sztabu Unii! Został asystentem Zupančiča

Krzysztof Majkowski, związany przez niemalże całą zawodniczą i trenerską karierę z GKS-em Tychy, zasilił sztab rywali trójkolorowych: Re-Plast Unii Oświęcim. 44-letni trener po grudniowym odejściu z piwnego miasta pozostawał bez klubu.

To informacja, która z pewnością zaskoczy kibiców zarówno GKS-u Tychy, jak i Re-Plast Unii Oświęcim. Krzysztof Majkowski, były opiekun trójkolorowych, przeniósł się nad Sołę, gdzie będzie pełnił funkcję asystenta Nika Zupančiča. Z Unią związał się rocznym kontraktem.

Majkowski w swej blisko dwudziestoletniej zawodniczej karierze strzegł barw GKS-u Tychy, reprezentując je nieprzerwanie od 2004 do 2013 roku. Po zawieszeniu łyżew na kołku, podjął się roli asystenta trenera. Najowocniej wyglądała jego współpraca z Andriejem Gusowem. W latach 2018 i 2019 duet ten wywalczył dwa mistrzostwa Polski. Po odejściu Białorusina w sezonie 2019/2020, Majkowski objął jego stanowisko i bezpiecznie doprowadził drużynę do utrzymania pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym, co w wyniku przedwczesnego zakończenia sezonu zagwarantowało tyszanom trzecie mistrzostwo z rzędu.

Samodzielna praca tego szkoleniowca nie została już jednak tak ciepło przyjęta. Sezon zasadniczy 2020/2021 trójkolorowi zakończyli na pierwszym miejscu, lecz w play-offach wywalczyli ledwie brązowy medal, co przyjęto ze sporym rozczarowaniem. Drużynie gorzej wiodło się w minionych rozgrywkach, a trener Majkowski nie utrzymał swej posady. Ostatecznie, w grudniu zastąpił go Andriej Sidorienko.

Majkowski pracował także z reprezentacją Polski, będąc odpowiedzialnym za wyniki juniorów. Asystował także w kadrze seniorów. Obecnie jest koordynatorem do spraw młodzieży.

Nik Zupančič i Krzysztof Majkowski zajmą teraz miejsce zwolnione przez Toma Coolena i Piotra Sarnika. Po srebrnym medalu wywalczonym w poprzednim sezonie, biało-niebiescy liczą na jeszcze lepszy wynik, co zdają się potwierdzać ich transfery. Majkowski ponownie otrzyma okazję do współpracy z Michaelem Cichym i Alexandrem Szczechurą.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły